Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem adtam fel időben az...

Nem adtam fel időben az adóbevallást?

Figyelt kérdés

Sajnos ma jött levelem a NAV-tól, hogy nem ért be május 20-ig az adóbevallásom. Megnézted a szelvényt amit kaptam a postán, hogy mikor adtam be és március 18-an feladtam. Szóval a határ idő előtt jóval 2 hónappal korábban. Ilyenkor mi a teendőm? Meg fognak büntetni?

Válaszokat köszönöm előre!


2016. júl. 25. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem büntetnek első körben akkor se, ha nem adtad be. Az illetékes kirendeltségre besétálsz az ajánlott levél feladóvevénéyvel meg a bevallásod saját példányával.
2016. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne légy már ennyire lüke. A levélben, amit kaptál, nyilván van telefonszám vagy e-mail, hogy hol érdeklődhetsz vagy fellebbezhetsz, vagy legalább valami ügyintéző elérhetősége. Na ott szépen jelzed, hogy te pedig időben feladtad a levelet, és majd megmondják, mi a tennivalód. Ha a levélben netán nincs semmi elérhetőség, hívd fel a NAV ügyfélszolgálatát, és vázolt nekik a szituációt.
2016. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Semmi gond, én totálisan elfelejtettem, NAV küldte a levelet, bementem az ügyfélszolgálatra, vittem az adóigazolást, kaptam egy csomagot és kitöltöttem (segítettek benne).
2016. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja és tele volt az ügyfélszolgálat feledékeny ügyfelekkel. Mindenki a bevallást írta, jó, hogy sok asztal van.
2016. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!