Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy 12 éves gyermekem,...

Snoopy33 kérdése:

Van egy 12 éves gyermekem, mely után minden évben adóbevalláskor vettem igénybe egy összegben a családi adókedvezményt. De most?

Figyelt kérdés
Januárban érkezik a második gyerkőc, de a bérem mindössze 96500 bruttó heti 32 órában dolgozom jelenleg is. Ekkora összegből 2 gyerekre ki tudom használni a maximum adókedvezményt(?), úgy hallottam járulékkedvezmény is van. Vagy a párom venné igénybe a második gyerek után, viszont nem vagyunk sem házasok, sem bejelentett élettársak, elég a közös lakcím is?

2016. aug. 2. 12:51
 1/5 Eszter76 ***** válasza:
Az első gyerek is a párodé? Mert ha nem, akkor nehezebb ügy. Igen, járulékkedvezmény is van, ha nincs annyi adód.
2016. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, az első gyermek nem a páromé.:(
2016. aug. 2. 13:41
 3/5 Eszter76 ***** válasza:
Sajnos akkor nem tudjátok megosztani. Ugyanis neki nem számít bele a "másik" gyerek, hiába vagytok közös háztartásban. Szóval ő "1 gyerekesnek" számít. Mi is így vagyunk, csak mi 3 gyerekkel, akikből 1 közös. Én veszek igénybe mindent, amit tudok. Viszont érdeklődd meg a munkahelyeden, hogy pontosan mennyit tudsz igénybe venni (ha normálisak, akkor segítenek). Tuti, hogy járulékkedvezmény is jár. Nem tudom, 2 gyerek után pontosan mennyi a max. összeg, de szerintem az egész bruttódat meg fogod kapni. Ráadásul érdemes olyan nyilatkozatot tenni, hogy már év közben is így voják le - igaz, hogy akkor nem jár majd vissza adó egy összegben (ami bármikor jól jöhet...), de az sem mindegy, ha minden hónapban többet viszel haza. :-) Kell egy spéci nyomtatvány a dokitól, amiben igazolja a 90 napos terhességet, onnantól kezdve igénybe is veheted.
2016. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előzőt picit kiegészíteném, mert bocsi, de nem derült ki nekem, hogy férfi vagy nő a kérdező, de ahol nem házasok a szülők, ott az apa nem tudja magzatra igénybe venni, csak már megszületett gyerekre. Illetve magzatra úgy tudja, hogy nem év közben, hanem utólag valahogy, ennek járjatok utána, ha ilyet terveztek.
2016. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aggódni nem kell, mert maximálisan ki tudjátok használni a kedvezményt, csak nem akkor és úgy, ahogy gondoljátok.


Külön kell kezelni az év közben érvényesíthetőséget az év végi érvényesíthetőségtől.


Év közben a törvény nem olyan engedékeny, mint év végén.


Év közben magzatra csak az anya és házastársa érvényesíthet kedvezményt, év végén visszamenőleg és utólag már az élettárs is még akkor is, ha nem Ő lenne a vér szerinti szülő.


A gyermekek után járó kedvezmény összegénél Te 2 gyermekesnek számítasz, míg a párod 1 gyermekesnek fog.

Év közben ez alapján érvényesíthetitek a kedvezményt, ebből is a magzati időszak a fenti megítélés alá esik egészen addig, amíg meg nem születik a baba. Onnantól már a párod is érvényesítheti a vér szerinti gyermeke után a kedvezményt. Addig csak Te.

Év végén viszont bármelyikőtök élhet a lehetőséggel, függetlenül attól, hogy ki kinek a gyereke. Tehát a párod a Te gyermeked után is érvényesítheti, ha Nektek az úgy kedvezőbb, de csak és kizárólag az adóbevallásában.


A közös lakcím sehol nem előírás. Közös háztartás a feltétel, az pedig nem egyenlő a közös lakcímmel. Közös háztartás nagyon lesarkítva = anyagi, érzelmi együttélés.

2016. aug. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!