Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozást szeretnék indítan...

Vállalkozást szeretnék indítani. Milyen könyvelési tételekre számíthatok (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Bt lenne, kivás adózással, én lennék a beltag, mint alkalmazott, a feleségem, aki nem dolgozna, a kültag. Azért tettem fel a kérdést, mert találtam olyan könyvelő irodát, ahol van egy könyvelési alapdíj, illetve könyvelési tételenként külön díj van:


Könyvelésnél: nettó 250 Ft / tétel

Tételnek számít:

1db pénztári számla

1 db vevő, vagy szállító számla könyvelése

1 db vevő, vagy szállító számla kifizetése

a pénzintézet által közölt 1 db pénzmozgás

1 db álló eszköz analitikus + főkönyvi könyvelése

Bérszámfejtésnél nettó Ft / fő/hó

Bérszámfejtés, TB nélkül és könyvelés nélkül: 3000,-

Bérszámfejtés, TB nélkül, könyveléssel: 3.500,-

bérszámfejtés + TB, könyvelés nélkül: 3.500,-

bérszámfejtés + TB, könyveléssel: 4.500,-


Megérheti ez a tételes elszámolás? Havonta csupán néhány kiállított számláról lenne szó (költségek nem nagyon vannak).


Még egy kérdés, hogy mi ez a bérszámfejtés könyveléssel/könyvelés nélkül, TB-vel/TB nélkül? Mi az, ami nekem fog kelleni? A bérszámfejtést meg tudom esetleg magamnak is csinálni (vannak ingyenes programok hozzá)?



#könyvelés #BT #könyvelési tételek
2016. aug. 6. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A bevételhez viszonyítva számít 5-10 ezer forinttal több/kevesebb havi költség?

Mert ha nem, akkor inkább bízz meg egy céget mindennel.

Ha viszont számít, akkor el kellene gondolkodni, hogy biztosan a Bt és a Kiva a megfelelő választás?


Keress meg több könyvelőirodát, egyedi ajánlatot is kérhetsz mindenhonnan, elmondod, hogy kezdő vállalkozás vagy, kb. ennyi bevétel, ennyi darabszámú szállítói számla és ennyi vevői számla lesz, ennyi alkalmazott. Mondanak egy árat (ez biztos kedvezőbb lesz, mint amit kiraknak a honlapra), aztán ha elfogadod és mégis változás lenne (pl. több a számla, változik az alkalmazottak száma), akkor újratárgyaljátok.

Pl. a listában egy számlához kapcsolódik a számla kifizetése és a pénzmozgás is, így egy számla könyvelése máris 3 tétel, ami 750 Ft

2016. aug. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is helyből az jutott eszembe hogy van egy szállító számlád, mondjuk 2 részletben fizeted ki, esetleg nem forintos ahol még van árfolyam különbözet is, kétszer, akkor így egy számla könyvelési díja 5*250=1.250

Nem is értem mi miért nem így számolunk... :(

2016. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!