Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell töröltetnem a NAV...

Hogyan kell töröltetnem a NAV jelzálogot?

Figyelt kérdés
Elengedtek, illetve elvévült a tb hátarlékom, amit 3 éve az ingatlanra bejegyeztettek-illetve fizettem is ki egy részét-.Mindent végrehajtói díjat befizettem, van valamennyi késedelmi kamat, de elvileg(a hatóságtól tudom!)nem befolyásolja a jog levételét.Az nem világos, hogy milyen tulajdon lap kell?Ügyfél kapun láttam, hogy vagy 300 körüli árban van, ami hiteles.De van 1000 ft-ért is, de az nem hiteles.Ilyenkor melyikre van szükség?Továbbá a hatezer-hatszáz(beragadt a "hatos" gombom)ft-ot az elötte kellbefizetnem és annak a másolatát kell csatolnom vagy, hogy?Freneczi és társa , amikor lejárt egy ügyem, írtak a földhivatalnak, megkaptam a csekket a földhivataltól.Most is így lenne?Nem értem, milyen befizetések igazolásáról írtak, mivel a végrehajtói pénzekről a bizonylatokat márrégen bemutattam.Köszönöm, ha valaki tud ebben segíteni.

2016. aug. 18. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően a NAV-tól kell egy törlési engedély. Ezzel plusz 6600 ft tal besétálsz a földhivatalba, kitöltesz egy kérelmet hogy töröljék a jelzálogot, befizeted a 6600 ftot, beadod a kérelmet és 30 nap alatt törlik.
2016. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tulajdoni lap nem kell hozzá.
2016. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a NAV-nak tartoztál, és rendezted az utolsó fillérig (ezt a rendszerben látni fogja/látja), akkor a NAV hivatalból törölteti a jelzálogjogot, és értesít arról, hogy a végrehajtási eljárást megszünteti. Neked ezzel tenni valód nincs. Te kapsz majd egy levelet a földhivataltól és egy 6.600,- Ft-ról szóló csekket, ami a törlés díja és Téged terhel. Azt befizeted és kész.


Ha sürgős számodra a töröltetés, mert értékesíteni szeretnéd az ingatlant, akkor a NAV (a befizetett pénz beérkezése után) kiállítja a töröltetésről az iratot, és arra is van lehetőség, hogy személyesen vidd el a földhivatalhoz, ahol 10.000,- Ft felár ellenében pikk-pakkra letörlik a jogot. Ha nem sürgős, akkor postai úton folyik a két szerv között a dolog, és az intézési határidő 30 nap.


Abban az esetben, ha a 6.600,- Ft-os díjat nem fizeted be, akkor a földhivatal megkeresheti a NAV-ot, hogy hajtsa be Rajtad, és kezdődik egy újabb végrehajtási eljárás ellened, újabb végrehajtási költségekkel, ami független az előző ügyedtől.

2016. aug. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!