Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes vásárlás esetén...

Internetes vásárlás esetén kinek a tulajdona a megvásárolt termék?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy terméket az interneten 50.000 Ft értékben, és egy ismerősömet kértem meg, hogy vegye át a csomagot


Az én nevem szerepel a számlázási adatoknál, az én kártyámmal lett fizetve a termék, de az ő címére kértem a kiszállítást



Egy szomszédja látta amikor átvette a csomagot a futártól, de nekem váltig állítja hogy nem érkezett meg. Felhívtam a futárcéget, akik megerősítették hogy átvette.



Ilyenkor mi a teendő?


2016. aug. 29. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

megbeszéld az ismerősöddel, hogy ne hazudozzon.


máskor meg nem rendelsz más nevére semmit.

2016. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod neki, hogy tudod bizonyítani, hogy te rendelted, hogy te fizetted, azt is lehet bizonyítani, hogy átvette. Ha szórakozik, akkor feljelented.

Egyébként hogy lehet ilyen valaki???? Nem is értem :(

2016. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Többször is vett már át csomagot a nevemben (sokat utazom, és nem vagyok otthon, van amikor a gyerekeknek rendelek cuccokat, hasonlók), eddig sosem voltak gondok, neki is adtam egy kis borravalót/munkadíjat érte (ő otthon dolgozik, szóval még arról sincsen szó, hogy esetleg kényelmetlen lenne neki)



Persze az is igaz hogy ez az első drágább dolog amit a neten vettem, erre nem számítottam hogy le fogja nyúlni



Megvannak az SMS-ek amiket váltottunk, megvannak az email-ek a rendelésről, és arról is amit a futárszolgálat küldött nekem, hogy a csomag kézbesítve lett



Nem akarok a rendőrséghez fordulni a jó kapcsolatunk miatt, de sajnos lehet ezt kell majd tennem

2016. aug. 29. 09:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ott van az alairasa az atveteli elismervenyen. Adott esetben a futar siman azonositani tudja, hogy o volt az. Nem ertem hogy ilyen trivialis esetben minek kell beprobalkozni a kedves 'ismerosodnek', amikor 100% valoszinuseggel lebukik. 50e forint mar nem az az osszeg amire az ember legyint egyet, hogy 'legyen meg az orome, hogy okosnak hiszi magat', ez buntetojogi kategoria. En a helyedben szolnek neki, hogy pontosan 1 napja van a termeket atadni, ellenkezo esetben feljelentest teszel a rendorsegen lopas miatt.


A kerdes viszont eleg hulyen lett felteve: ebben az esetben a termek nyilvanvaloan annak a tulajdona, aki kifizette, nem aki atvette. A tulajdonjoghoz semmi koze annak, hogy ki vette at a cuccot.

2016. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3: hát azt hiszem, hogy a jó kapcsolat miatt már kár aggódni. Ha vissza is adja magától, ez már sose lesz ezek után jó kapcsolat.
2016. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!