Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy gyárban dolgozok nettó...

Egy gyárban dolgozok nettó 90. 000-ért. Küldött nekem a NAV egy folyószámla kivonatot arról hogy 80. 000 forintos tartozásom van. Én nem értem mégis milyen alapon van nekem adótartozásom, hogyha nem is vagyok vállalkozó?

Figyelt kérdés
A NAV számítógépes rendszerét feltörhetik és meghamisíthatják az adatokat?Hogyan lehet kikerülni a NAV-ot?Halottam hogy valakinek 400.000 forintos tartozása is van.
2016. szept. 4. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
A levélen ott az ügyintéző neve, telefonszáma. felveszed vele a kapcsolatot és megtudod, miért lett ennyi tartozásod.
2016. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
De mi köze ahhoz, hogy vállalkozó vagy-e?
2016. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez tb tartozás lehet. Ha munknélküli vagy akkor is kell fizetni havi 6-8000 Ft -ot. (Amennyiben nem fizeti helyetted az önkormányzat)
2016. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
oda van írva, milyen adónemen van tartozásod.
2016. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sokan megkerülik ezt. Hogyan csinálják?
2016. szept. 4. 15:40
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
A tartozás lehet régebbről is. Nézz utána, miből áll! Ha a munkáltatód nem fizetett utánad, akkor irány a HR!
2016. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jelenik meg a dolgozó folyószámláján, amit levonnak tőle; csak a munkáltatóén.
2016. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Kikerülni nem fogod, és nem is érdemes. Sajnos utána kell járnod, mi ez a tartozás, és ha kiderül, onnan már egyszerűbb lesz. Valószínű, hogy a munkáltatód bérszámfejtői "elfelejtettek" befizetni valamilyen járulékot. Javaslom az ügyfélkapu használatát, későbbiek során ott lehet ellenőrizni az ilyesmit.
2016. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy a munkáltatód bérszámfejtői "elfelejtettek" befizetni valamilyen járulékot.


Mondom, hogy az nem jelenik meg a dolgozó folyószámláján!!! Amit tőled levonnak, és a munkáltatónak be kell fizetni, az soha nem jelenik meg a te kötelezettségedként.


Meg kell nézni az kivonatot, világosan fel van tüntetve, milyen adónemen van a tartozás, és a kérdező nyilván pontosan tudja, hogy eü szolg járulék, mert különben nem írná, hogy mennyien megkerülik.

2016. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kerülik meg, hogy nem fizetik. Majd pedig miután ennek a többszöröse a tartozás, a NAV fizet egy végrehajtónak aki megduplázza a tartozást és a bíróságnál kérvényezi, hogy havonta levonja az összeget a számládról. Csak mostmár addig vonják amíg nem fizetsz ki 800ezret összesen.
2016. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!