Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehetek ha nincs meg az...

Mit tehetek ha nincs meg az OEP kiskönyvem? (rózsaszín).

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nincs meg az OEP kiskönyvem, és kellene az új munkahelyemre. Az az igazság, hogy nem is emlékszem, hogy megkaptam volna az előző munkahelyemről, mert minden kilépési papírom megvan egy mappában, de ez a könyv nincsen.

Holnap megpróbálok betelefonálni az előző munkhahelyemre, hogy nincs-e ott, de ha nem lesz meg, mit tudok csinálni?



2016. szept. 4. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérsz egy újat az új munkahelyen.
2016. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ott mondták, hogy kell. Emiatt nem tudtak beléptetni.
2016. szept. 4. 18:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy helyen dolgoztál eddig, akkor ott megkéred, hogy töltsék ki. Nincs benne semmi különös, csak a belépés, kilépés dátuma, aláírás, bélyegző.
2016. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Holnap akkor felhívom őket, hogy nincs meg, és hogy ennek ellenére mehetek-e.

Egyébént ez a 4. munkahelyem lenne.

2016. szept. 4. 18:43
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem mehetsz. És meg kell csináltatni, elő kell keríteni. Kell majd a nyugdíjhoz. Főleg, ha nem 20 éves vagy, hanem mondjuk idősebb.
2016. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha emiatt nem tudnak felvenni, nem is akarnak, hidd el.

Nincs rá szükség. Nyilatkozol, hogy nem adtad le, ki kell állítaniuk újat.


(egyébként semmi szükség rá, meg kéne szüntetni a fenébe, évek óta semmire sem használjuk)

2016. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Kell majd a nyugdíjhoz


Dehogy kell.

2016. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na közben.

Megtaláltam a legelsőt, és a legutolsót.


2013-2014-ig dolgoztam X kft.-nél, erről megvan a kiskönyv.

Majd 2015-2016 ugyanitt X kft.-nél dolgoztam, viszont ez nincs benne a kiskönyvben.

Az utolsó munkahelyem 2016-tól pár hónapig tartott, és erről is megvan a kiskönyv.

Tehát arra gondoltam, hogy mivel az első kettő munkahelyem ugyanaz volt, és az elsőről megvan a kiskönyv, ha bemegyek oda, akkor utólag kitöltik nekem a 2015-2016-ot?

2016. szept. 4. 19:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Na, akkor mégiscsak megvan :)
2016. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Igen, utólag is lehet bele írni, az sem baj, ha a dátumok nem időrendben vannak benne.


Az OEP kiskönyvnek már évek óta semmi értelme, ha a dolgozó nem tudta leadni, nem is erőltettem. Az adott jogviszonnyal kiállítottam egy újat, leszámoláskor azt kapta meg.


A nyugdíjhoz pedig az ég egy adta világon semmi köze!

2016. szept. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!