Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A katás (KATA) vállalkozónak...

A katás (KATA) vállalkozónak kell könyvelő?

Figyelt kérdés
Érdemes nekik fizetni?

2016. szept. 6. 11:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem találtam Katá-hoz könyvelőt. Túl kis pénz volt nekik amit egy katástól kaphattak volna. Egyesek nyomdafestéket nem tűrő szavakat hangoztattak kérésem elhangzásakor. Mások élénken érdeklődtek mit és hogyan akarok vállalkozni, de segíteni nem segítettek, míg szerencsére volt egy harmadik csoport akiktől megkaptam a kívánt felvilágosítást. Mindezek alapján úgy döntöttem nem kezdek vállalkozásba, mert anyagilag ugyanott lennék, mint ahol a part szakad.
2017. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A hatszámjegyű NAV-büntetésekhez annyit, hogy az adóhatóság idén már együttműködni és segíteni igyekszik a kisebb, kezdő vállalkozásokat, nem pedig megfélemlíteni és orrba-szájba büntetni. Ez a hivatalos álláspont, jó ha tudjátok kisebb, kezdő vállalkozók.

A könyvelő pedig, ha képes vagy követni a kötelezettségeidet és időben teljesíteni, amit kell, PÉNZKIDOBÁS.

2017. jan. 5. 12:04
 13/15 A kérdező kommentje:
Itt vannak nagyon kedves, segítőkész könyvelők is, de olyan könyvelők is vannak, akik segítségnek álcázva, halálra rémíteni igyekeznek benneteket, azért, hogy a markaikba meneküljetek (és ugyanúgy tejeljetek, ahogyan a régi (elmúlt) világban kellett.
2017. jan. 5. 12:07
 14/15 anonim válasza:
Hmm... kérdező. Kírtad a kérdést, majd megválaszoltad magadnak. Az én kedves párom könyvelő és nem félállású zugkönyvelő, hanem magát folyamatosan képző adószakértő is, kisvállalkozóktól a nemzetközi nagycégekig vannak ügyfelei. Ez nem hencegés természetesen, csak mondom. Sajnos a tapasztalata az, hogy még a könyvelők között is (!) sok félreértés van KATA-ügyben, pontosabban félretájékoztatás az ügyfelek felé. Aki naprakészen tartja magát a legújabb adótörvényekből, az nem jár így. Egy mezei vállalkozó is megteheti ugyanezt, azonban az idő, valamint az összes többi beszámolási kötelezettség is. Egy vállalkozó tegye a dolgát szerintem és dolgoztasson szakemberrel. Ha hosszútávra tervez és komolyan. Nem mellesleg egy magára valamicsket adó könyvelőnek van felelősségbiztosítása amely az ügyfelét is védi. Ugyancsak nem mindegy, hogy egy esetleges ellenőrzés alkalmával - vagy bármilyen más ügyintézés kapcsán - nem mindegy hogy egy felkeszült szakember megy be a királyi adóhivatalba, vagy egy földi halandó. A NAV-ról mondott pozitív hozzáállásról szóló megjegyzést tapasztalatok alapján sajnos nem tudom megerősíteni amúgy.
2017. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 KisNiki55 válasza:

Kedves Kérdező!


Bár a feltett kérdés nagyon régi, de hátha a válasz még most is érdekelhet másokat vagy éppen Önt.


Az én véleményem az, hogy tényleg nem kötelező viszont ajánlott, hogy legyen legalább egy kontakt személy, akivel a mindennapitól eltérő számlázásokat (pl. előleg) meg lehet beszélni.

Aki KATA-s vállalkozás indításán gondolkodik, annak első körben tényleg ajánlom, hogy beszéljen szakemberrel. Erre az adózási formára is rámondható, hogy "söralátéten" is elfér a bevallás, mint ahogy az SZJA bevallásról írják, de azért itt is vannak buktatók.


Sajnos én is több problémával találkoztam az évek alatt, egyrészt hogy mi számít KATA bevételnek, és éppen mi számít ÁFA mentes bevételnek, ez sok esetben eltérő lehet.


Összefoglalva az lenne a válaszom, hogy a vállalkozás megkezdése előtt mindenki beszéljen valakivel (szakemberrel), aki ért hozzá és át tudják beszélni a további teendőket. Lehet, hogy tényleg csak évente 1 alkalommal kell adatot szolgáltatnia, arra Ön is tud készíteni egy excel táblázatot, akkor tényleg nincs szüksége könyvelőre, csak akkor ha megnyugtatásként szeretné, és az tényleg nem kerül 60.000 Ft-ba.


További sikeres vállalkozást mindenkinek, remélem tudtam segíteni!


Üdvözlettel

Kis Nikolett

2018. máj. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!