Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én egyéni vállalkozásba...

Ha én egyéni vállalkozásba kezdek, elszámolhatom-e az első adóévben a vállalkozás elindítását megelőző, de a vállalkozás elindítása miatt felmerült költségeket?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a vállalkozás elindításához nekem szükségem van bizonyos eszközökre, mondjuk hardverre, szoftverre, vagy bármilyen olyan tárgyi eszközre, ami nélkülözhetetlen az adott tevékenységhez, amit végezni szeretnék. Ezeket én a vállalkozás elindítása előtti évben szerzem be, amikor még nem vagyok vállalkozó, hogy mire elindítom a vállalkozást, már készen álljon minden, ami szükséges, és ne azért ne tudjak elvégezni valamit, mert nincs meg hozzá valami. El tudom-e ezeket a vállalkozás elindítása után számolni költségként? Ha igen, kell-e ezekről Áfás számla, vagy elég egy blokk, amit a pénztárban kapok? Ha kell Áfás számla, azt magánszemély nevére is elég kiállítani, vagy kell hozzá adószám (pl. adószámos magánszemélyként)?


Könyvelővel egyelőre nem tudtam beszélni, természetesen könyvelő ismerőst is megkérdezem, csak még nem sikerült egyeztetni, és hátha itt is van, aki ezekre a kérdéseimre tud valamilyen segítő választ adni, amivel már előrébb lehetek. Köszönöm előre is. :-)


2016. szept. 8. 10:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!