Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Volt mostohafateromtól kapok...

Volt mostohafateromtól kapok paypalra havi 50/100/150 dollárt (mikor hogy), ezt most le kellene adózni? Hogy?

Figyelt kérdés

Amerikába ment dolgozni, anyámmal lévő távkapcsolata nem működött. De gyakorlatilag ő nevelt fel, nagyon szeret még mindig. Amúgy meg 1.000 dollár felett keres, meg se kottyan neki :D


Szokott nekem küldeni "zsebpénzt" paypalra (mert nincs bankkártyám)

Ezt játékokban vagy néha webshopokban szoktam elkölteni.


Most ez adóköteles? Mivel 18 már elmúltam így kicsit félek ettől.

Hogy tudnám én ezt leadózni? Még tanulok, első éves vagyok egyetemen jelenleg.


2016. szept. 14. 19:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve kb fél év és lesz bankkártyám, ha oda küldi, akkor az is adóköteles?
2016. szept. 14. 19:33
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már nem a nevelőapád és így nem számít egyenes ágú rokonnak többé, elvileg 18% ajándékozási illetéket kellene fizetned a pénz után, függetlenül a küldés módjától.

Gyakorlatilag a kutyát nem érdekli.

2016. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Adózás nem függ az életkortól. 3 éves gyereknek is készítettem már adóbevallást.


Magánszemélyek között az ajándékozás (ez annak számít) személyi jövedelemadó alól mentes, viszont nem egyenesági rokonok között illetékköteles, ahogy az előttem hozzászóló már megírta.


Azt nem tudni, hogy kibukik-e valaha nálatok ez a dolog. Lehet, hogy soha, de az is lehet, hogy már holnap.

2016. szept. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!