Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Legális ha van itthoni tevéken...

Legális ha van itthoni tevékenységű cégem és egy külföldi tevékenységű cég számláz nekem, így leírható a nyereségadó?

Figyelt kérdés

A külföldi cég is az enyém, és mivel kint kevesebb az adó, a kinti cég adózná le az itteni nyereséget.


Nincsen cégem, diák vagyok, csak ezen elgondolkoztam...


2016. szept. 15. 09:42
 1/2 xswerdy ***** válasza:
Természetesen nem tilos, hogy legyen egy magyar, meg egy külföldi céged is. Ők természetesen számlázhatnak is egymásnak, már amennyiben tényleges szolgáltatást nyújtanak egymásnak. Ha fiktiv számlákat állít ki az egyik a másiknak (netán kifejezetten az adóelkerülés miatt alapítod az egyikat) az persze már törvénytelen. De már az is, ha ténylegesen elvégzett munkát számláz alul, vagy éppen felül az egyik a másiknak, a szerint, hogy honnan hova kellene átcsoportosítani egy kis nyereséget.
2016. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom, ott külföldön meg kisebb az adó és olyan országról lenne szó, ahova nehezen ér el a NAV keze és abba sem lát bele, ki annak a kinti cégnek a tulaja. Igen, ez pontosan az, amit offshore cégnek szokás nevezni.
2016. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!