Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A próbaidős felmondás után...

A próbaidős felmondás után ebben a hónapban levonták nekem az EÜ. Biztosítást?

Figyelt kérdés

Június 29-től próbaidőn voltam egyik munkahelyen július 20-ig. A napokban kaptam meg a júliusi fizetést, adókkal levonva ahogy "illik".

Még első munkahelyem volt, és kaptam egy jobb ajánlatot külföldön, 2 hét múlva kezdek.

Augusztusra így ki lett fizetve az eü biztosítás, vagy azt majd a másik munkahelyen intézik, vagy ennek hogy megy a menete?

Az OEP-nél kijelentkezésnél azt az összeget ott kell hagyjam, vagy ez is a másik munkahely rendezi?



2016. aug. 4. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkahely addig a napig fizeti a tb-t utanad, amig ott dolgozol, vagyis julius 20ig. Ezutan 45 napig rendezve van meg a tb-d, de kerem, valaki javtson ki, ne, tudom, hogy feltetele-e ennek, hoyg legyen elötte x honapi munkaviszonyod. De mivel irod, hogy elsö munkahely, most fejezted be a sulit? Metr akkor dec 15ig biztositva vagy (diakigazolvany lejarta +45 nap)

Aztan ha külföldi cegnel fogsz dolgozni, ne felejtsd el itthon bejelenteni. Külföldön fizetik majd szepen utanad kint a tb-t, es mivel 2 orszagban nem lehetsz egyszerre biztositva, itthon nem fogjak kerni. Ha felreertettem, egy magyar ceg, csak külföldi munkavegzessel, akkor nyilvan ezt felejtsd el :)

2016. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A munkaviszonya alapján nincs 45 nap tb-je!
2016. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tavaly végeztem, ez a munkahely a munkaügyi által kapta meg az elérhetőségeimet, aztán kaptam az alkalmon bő egy év sikertelen próbálkozás után..

Az fix, hogy nem 45 nap, sajnos.

2016. aug. 5. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Július 20-ig volt rendezve az eü. biztosításod, mivel addig számítottál tb. szempontjából biztosítottnak. A jogviszony megszűnését követően annyi napig vagy passzív jogon eü. szolgáltatásra jogosult, ahány napig a jogviszonyod előtte fennállt, de maximum 45 napig.


Miután külföldön elhelyezkedsz, azt követő 15 napon belül ezt az egészségbiztosítási pénztár felé be kell jelenteni egy formanyomtatványon itt Magyarországon, egyébként adataid átkerülnek a NAV-hoz, aki előírja a kötelezően fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulékot, és mielőtt még feleszmélnél, már több százezres tartozásod lesz, és idővel keresni fog a végrehajtó is.


Ha a bejelentési kötelezettséged időben megteszed az EP-nál, akkor ilyen gondod nem lesz.


Ha elkésel vele, akkor ajánlom, hogy a NAV-nál is jelentsd be a külföldi biztosítottságod a 16T1011-es nyomtatványon azért, hogy elkerült a kellemetlenségeket.

2016. aug. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!