Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanvásárláskor ki fizeti...

Ingatlanvásárláskor ki fizeti az ügyvédi költséget? A vevő vagy az eladó és a vevő közösen?

Figyelt kérdés
Családon belül adnék el egy lakásrészt és meg vagyok zavarodva, mert a testvérem természetesnek veszi, hoyg ez közös költség.
2008. okt. 2. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a vevő, de közösen is lehet ha erről állapodtok meg. Elvileg a vevőnek az érdeke hogy minden rendben menjen és megszerezze a megvenni kívánt ingatlant, ingatlan részt, ehhez meg ugye ügyvéd kell aminek költsége van, DE akkor ő választja az ügyvédet. Ha közös költségben állapodtok meg akkor azt foglaljátok írásba és szabályos legyen, erről az ügyvéd tud pontos infót adni.

Ha pedig te ragaszkodsz a te ügyvédedhez akkor te, mert nem várhatod el hogy ő fizesse ki a te általad választott ügyvédet, aki nem biztos hogy a legolcsóbb.

Ha például van neki vmi ismerőse aki olcsóbban elvállalja neki akkor természetes hogy azt választja, de akkor az övé az összes költség.

2008. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Pontos információt egy ügyvéd tud adni, egy független mindkettőtöktől ez esetben, vagy esetleg bíróságon, vagy jogi oszályon dolgozó vki biztos tudja pontosan. Aztán ha így van ahogy az előbb írtam akkor oda mentek ahova ti gondoljátok, úgy ahogy ti gondoljátok, megegyeztek.
2008. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A vevő!
2008. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Ez nincs szabályozva. Az fizeti aki akarja :) Elvileg a vevő érdeke, ezért a gyakorlat szerint az ügyvédet a vevő fizeti. De már láttunk karón varjút, úgyhogy fizetheti az egészet akár az eladó is :)
2008. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
vevő választja és ő fizeti
2008. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 -Pimpike- ***** válasza:
Szia!Én is családtagtól vettem fél házat( a másik fele már a nevemen volt) és nekem kellett fizetni az ügyvédet.
2008. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Íratlan "szabály", hogy mivel a vevőnek van több kockázata az ügyben, ezért általában, ha egyéb megbeszélés erre nem terjed ki, akkor a vevő szokta állni.
2008. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Általában a vevő szokta, de ez nem előírás. A két fél között létrejöhet egy megegyezés,amelyben eldöntik, hogy ki állja az ügyvéd költségeit.
2008. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most vásároltunk egy házat és a jogszabály is azt irja elő hogy a vevő fizeti az ügyvédi költséget.És általábban a vevő választja az ügyvédet.De ez így logikus mert a vevőnek miért kellenne megbizni a mai világban az eladó által megjelőlt ügyvédbe,hisz rengeteg viszzaéléses ügyet hallunk.
2008. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!