Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az az összeg, amit a...

Kozma Krisztián kérdése:

Mi az az összeg, amit a szerencsejáték már jelent az APEH-nak, mint nyeremény?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt:

Ha nyerek 20.000 Ft-ot mondjuk KENO-n, azt a pénztáros egyszerűen kifizeti és viszlát, de ha már másfélmilliót, akkor kitöltenek valami név cím dolgot, vagy nem?

Szóval mi az az értékhatár, ami felet már nyilvántartásba kerülsz?


2008. okt. 2. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem elvileg minden nyereményről tudnak, mivel a nyeremények után adót kell fizetnie annak akitől kapod a nyereményt, ez vagy úgy van, hogy a nyereményből vonják, azaz bruttó, vagy ha nettó a nyert összeg, akkor azon felül fizetik ki az adót, szóval ilyen módon értesülnek róla szerintem
2008. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
én úgy tudom a szerencsejáték nyereményei adózottak. Csak fel kell tüntetni az adóbevallásban, de nem kell már utána adózni. Hogy mekkora összegtől azt nem tudom. De nyilván olyanok esetében mindenképp, ahol megadod a személyes adataidat az átvételkor.
2008. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értek én mindent! :) De az összeghatár volna fontos!

Mennyi az az összeg, ahol megkérdezik, mikor átveszed az összeget, hogy ki vagy??? :)

2008. okt. 4. 22:31
 4/7 anonim válasza:
Van egy összeg ami felett nyereményigényt kell benyújtani!És ez az az összeg véleményem szerint amit nem fizet ki a lottozó.Úgy tudom 50.000 Huf)
2008. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

A lottózó 100 ezer forintig fizet azonnal, az felett már felveszik az adataid, magyar személyi igazolvány és lakcímkártya kell hozzá. A nyereményekből már nem kell adóznod, az már nettó, de ha nagyon kiváncsi vagy rá, akkor megkérdezem anyukámat, ő évekig lottózóban dolgozott. Üdv

2008. okt. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én anyum is évekig csinált lottózót! :)

Amúgy én is a 100.000 Ft-ra gondoltam, mint határ, mert afelett már úgy hívják, hogy nagy nyeremény...

2008. okt. 9. 10:44
 7/7 anonim válasza:
Csak nem a hatoslottó nyereményének a tulajdonosával beszélgetünk? :)
2008. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!