Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Csaladon beluli penz ajandekoz...

Csaladon beluli penz ajandekozasi illetek?

Figyelt kérdés

Egyik szulomtol kaptam X osszeget,es vegul a rokonomat kertem meg,hogy kuldje at nekem utalassal.

Adohatosag fele nem fizettem szja-t.

A szulom bankszamlajan az latszik,hogy levette az osszeget.

Ezzel lehetne igazolni,ha esetleg kiszabnának nekem buntetsi dijat?



2016. okt. 4. 12:00
 1/5 Lina63 válasza:
Én bő 1-1,5 évig utaltam apunak (hitel összeget) kutya nem foglalkozott vele
2016. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,mert szulo-gyerek eseten nem foglalkoznak vele,hiszen adomentes,kivetel a tobbi:/
2016. okt. 4. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerencsésebb lett volna, ha a szülőd közvetlenül elutalja neked, miért kellett a rokont közbeiktatni?

Ajándék után egyébként nem szja-t fizetsz, hanem ajándékozási illetéket, ami 18% ha nem egyenesági rokonodtól kapod, ha a szülődtől kapod, nem kell fizetni semmit.

Az adóhatóság alapból nem foglalkozik magánszemélyek bankszámla tranzakcióival, hacsak a bank valami gyanús körülmény miatt bejelentést nem tesz. Ha nem több tízmillió forint lett neked átutalva, erre valószínű, nem fog sor kerülni.

Ha mégis megkeresne a NAV téged ebben az ügyben, fogod szépen a papírokat, amin látszik, hogy a szülőd levette ezt a pénzt a számláról, befizette a rokonodnak, aki továbbutalta neked. Így tisztázhatod az eredetét. Büntetést szinte biztos, hogy nem szabnak ki.

2016. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon koszonom a valaszod!

Nagy osszegrol van szo. Igen,furcsan lett megoldva ez igy... Korultekintobbnek kellett volna lennem,de most azert kicsit megnyugtattal! Koszi megegyszer!

2016. okt. 5. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha bizonyítható, hogy a rokon csak átmenet volt kettőtök között, akkor nincs miért parázni.


Büntetést meg amúgy sem szabnak ki, maximum vagyonosodási vizsgálat szokott lenni, de az sem ilyen ügyekben.

2016. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!