Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Csaladon beluli penz ajandekozasi illetek?

Egyik szulomtol kaptam X osszeget,es vegul a rokonomat kertem meg,hogy kuldje at nekem utalassal.

Adohatosag fele nem fizettem szja-t.

A szulom bankszamlajan az latszik,hogy levette az osszeget.

Ezzel lehetne igazolni,ha esetleg kiszabnának nekem buntetsi dijat?

Keress kérdéseket hasonló témában: SZJA

2016. okt. 4. 12:00  Privát üzenet  

A válaszok
Lina63 nevű felhasználó válasza:

Én bő 1-1,5 évig utaltam apunak (hitel összeget) kutya nem foglalkozott vele

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2016. okt. 4. 12:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen,mert szulo-gyerek eseten nem foglalkoznak vele,hiszen adomentes,kivetel a tobbi:/

# 2/5Időpont 2016. okt. 4. 13:12 Privát üzenet

Szerencsésebb lett volna, ha a szülőd közvetlenül elutalja neked, miért kellett a rokont közbeiktatni?

Ajándék után egyébként nem szja-t fizetsz, hanem ajándékozási illetéket, ami 18% ha nem egyenesági rokonodtól kapod, ha a szülődtől kapod, nem kell fizetni semmit.

Az adóhatóság alapból nem foglalkozik magánszemélyek bankszámla tranzakcióival, hacsak a bank valami gyanús körülmény miatt bejelentést nem tesz. Ha nem több tízmillió forint lett neked átutalva, erre valószínű, nem fog sor kerülni.

Ha mégis megkeresne a NAV téged ebben az ügyben, fogod szépen a papírokat, amin látszik, hogy a szülőd levette ezt a pénzt a számláról, befizette a rokonodnak, aki továbbutalta neked. Így tisztázhatod az eredetét. Büntetést szinte biztos, hogy nem szabnak ki.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2016. okt. 5. 10:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon koszonom a valaszod!

Nagy osszegrol van szo. Igen,furcsan lett megoldva ez igy... Korultekintobbnek kellett volna lennem,de most azert kicsit megnyugtattal! Koszi megegyszer!

# 4/5Időpont 2016. okt. 5. 11:19 Privát üzenet

Ha bizonyítható, hogy a rokon csak átmenet volt kettőtök között, akkor nincs miért parázni.

Büntetést meg amúgy sem szabnak ki, maximum vagyonosodási vizsgálat szokott lenni, de az sem ilyen ügyekben.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2016. okt. 6. 18:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Közüzemi számlák névátírás lehetséges családon belül?
5 éve ajandékozási szerződéssel jutottam egy lakáshoz. Most hogy letelt az 5 év és eladom kell e valami adót fietnem vagy illetéket valamit? Vagy az vonatkozik ram mintha vettem...
Kell-e ajándékozási illetéket fizetnem, ha az élettársam a gyereke utáni adókedvezményt egy összegben kéri és az én számlámra kéri?
Egyenesági rokon ajándékozási szerződés esetén (6 millió) van-e bejelentési kötelezettségem a NAV felé?
Hogyan tudnám eladni tulajdonomban lévő üres telket, amit ajándékozási szerződéssel kaptam, úgy, hogy a lehető legkisebb adót terhelje a nyereségem?
Hány főre jár a családi adókedvezmény abban az esetben, ha egy családon belül a házastárs rehabilitációs járadékban részesül és más kereseti forrása nincs? Két iskolás korú...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!