Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés
VariGyapi nevű felhasználó kérdése:

Hogyan tudnám eladni tulajdonomban lévő üres telket, amit ajándékozási szerződéssel kaptam, úgy, hogy a lehető legkisebb adót terhelje a nyereségem?

2 évvel ezelőtt egy ajándékozási szerződéssel hozzám került egy üres telek. Mostani szándékaim szerint eladnám, de úgy tudom hogy ha egy bizonyos időn belül ( tudomásom szerint 5 ) el szeretném adni, akkor az a törvények szerint nyerészkedésnek számítana, így jóval többet kéne adóznom a vételárból. Másfelől viszont azt is halottam hogy ez kikerülhető ha nagyobb értékű ingatlanba fektetem azt a pénzt.

Szeretném ha egy hozzáértő tisztába tenne eme jogi anomáliával kapcsolatban.

Keress kérdéseket hasonló témákban: illeték, adózás, telek

2015. ápr. 20. 08:32  Privát üzenet  

A válasz

Első nekifutásból kérdés, hogy építési telek, vagy esetleg át lehet-e minősíteni mezőgazdasági termőföldnek. Mert ez esetben, ha olyan személynek adod el, aki írásban vállalja, hogy további 5 éven keresztül mezőgazdasági termelő tevékenységet fog folytatni rajta, akkor az adás-vétel után tudomásom szerint nem kell adóznod...

Egyébként pedig:

- Ingatlan, telek, stb. adás-vételét kizárólag csak ügyvéd által aláírt szerződés alapján jegyzi be a földhivatal. És a legtutibb módit is ő fogja tudni neked elmondani!

Szóval az ügyvéd a legbiztosabb, a legjobb ez esetben, úgysem fogod tudni kikerülni, nélkülük az adás-vételt lebonyolítani.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2015. ápr. 20. 08:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Építési telekről lenne szó. Ügyvédet mindenképpen keresni fogok, csak kérdés, hogy egyáltalán járható e ez a gondolkodási mód amin elindultam.

A válaszod pedig nagyon köszönöm :)

# 2/2Időpont 2015. ápr. 20. 09:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
APEH probléma?! Nem tudom sehogy se letölteni az üres 1353-as nyomtatványt. Elméletben tudom, de nem sikerül. Valaki tud nekem küldeni egy kinyomtatható nyomtatványt.
2013. tól KIVA adóalany lett a cégünk, tehát a 27 + 1,5 % bérjárulékot is a 16 %-os KIVA váltja ki, így az eredménykimutatásban ez a sor üres marad. Az üzleti évek...
Valaki küldene egy üres bescannelt jelenléti ívet a Rébusztól?
Nem küldtem el február 15-ig az egyszerűsített adóbevallásról szóló nyilatkozatot (1253Ny). Ilyenkor mit küldd majd ki április 30-ig az adóhatóság? Egy teljesen üres 1253-mas...
Könyvelőket kérdeznék: kell-e adásvételi szerződést készítenem egy számítógépről, mely vállalkozásom használatában van, ha az már a vállalkozói tevékenység kezdetén is a tulajdonomban volt?
Üres adathordozó árusítása?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!