Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt szeretnem kerdezni a...

Kingl kérdése:

Azt szeretnem kerdezni a jelenlevoktol, hogy Magyarorszagon van lehetoseg az adozas felmentese alol amennyiben olajfurotornyokon illetve nemzetkozi vizeken dolgozom 6 honapnal hosszabb idot evente?

Figyelt kérdés
Az Egyesult Kiralysagban illetve Spanyolorszagban van arra lehetoseg, hogy amennyibben az ember 183 napnal tobbet dolgozik "offshore" akkor csak a tb-t kell fizetni, az adofizetes alol mentesul. Ehhez hasonlo pelda letezik Magyarorszagon?

#adómentesség #offshore munka
2016. okt. 26. 02:50
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben Magyarország mindkét, általad említett állammal aláírta a "Kettős adózást kizáró egyezményt", akkor igen, ebben az esetben itthon nem kell adóznod.
2016. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, egyet értek az elsővel, ezt én is így tudom.
2016. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

En arra lettem volna kivancsi, hogy amennyiben visszakoltoznek Magyarorszagra, es itthon lennek vallalkozo, akkor itt is van-e lehetoseg hasonlo adokedvezmenyre.

Elnezest ha nem tisztan fogalmaztam.

2016. okt. 27. 04:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem! A határon belüli jövedelem-szerző tevékenység esetén terád is ugyanazok az adótörvények vonatkoznak, mint bárki másra!


A főállású munkaviszony mellett végzett vállalkozó azért nem köteles TB-t fizetni, mert azt a munkahelyed befizeti a magyar államkincstárba. Egy külföldi munkaviszony esetén a külföldi munkáltató nem fizet Tb-t a magyar államnak, tehát ez esetben itthon, a saját vállalkozásodban ugyanúgy adózol-, tb-zel, mint bárki más!

2016. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!