Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik egy számlagyár?

Hogyan működik egy számlagyár?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor találkozom olyan hírrel,hogy lebukott egy számlagyáros,meg milliárdokat csalt el stb.Viszont,hogy pontosan hogyan azt nem értem.Abszolút laikus vagyok a témába.

Rendesen leírva sehol nem találtam meg.

Eddig annyit bogarásztam ki,hogy a számlagyáros sok fiktív céget csinál hajléktalanok nevére és fiktív számlákat ad el vállalkozóknak.

Tehát pl.egy építési vállalkozó szól a számlagyárosnak,hogy kellene pár számla arról,hogy vett egy csomó cementet meg téglát,majd az építési vállalkozó az áfát visszaigényli az államtól.Holott persze ő nem vett semmit,csak a számlákért fizetett,ami ugye fiktív adás-vételt tartalmaz.

Tehát így működik egy számlagyár?Ha nem akkor,hogyan?Valaki elmagyarázná részletesen?Vagy milyen módszerek vannak még?



Még néhány kérdés:

-Csak igazi vállalkozóknak adnak el számlát vagy ugyanúgy adócsalóknak is,akik szintén hajléktalan nevére csináltak céget és csak a csalás a cél?

-Hogy tudnak ezzel milliárdokat keresni?nem ellenőrzi a nav a cégeket?mármint akik kiállítják a számlát?Úgy tudom a számlagyárosok sok vállalkozónak adnak el számlát,senki nem köpi be őket a navnál?

-Hogyan indulnak el eleve?Rendes vállalkozóknak ajánlják fel a "szolgáltatásukat"?nem félnek,hogy valaki beköpi őket?


Bocsi a sok kérdésért.Nagyon megköszönném,ha valaki elmagyarázná részletesen,nyugodtan írjatok olyan dolgokról is amiről én nem,viszont fontos tudnivaló,hogy megértsem a működését.


2016. okt. 27. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de most Te komolyan azt gondolod, hogy le fognak írni neked ilyen illegális dolgokat?


Adjunk részletes használati utasítást, hogy kell csalni? :D


Amúgy nem javaslom, hogy túlságosan elmélyedj ennek tanulmányozásában, ugyanis de, a NAV le szokta fülelni ezeket és nem egyszer olvastam, hogy akár a TEK is lerohanja pl. az ÁFA csalókat.

Nem hinném, hogy hiányzik Neked, hogy hajnalban kommandósok berohanjanak a lakásodba....

Jó, jó tudom, Te csak a működését szeretnéd tudni :D

2016. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ém csak hallottam róla. Néhány hajléktalan nevére alapítasz cégeket. Ezek a cégek alkalmaznak Téged papíron, mint mindenest mert a lényegi munkát Te végzed. Vesztek eladtok közben az áfát visszaigényelitek majd csődött jelentettek néhány cégnél. Esetleg számlát eladhatsz 10-20 százalékért.

A dolog így szépen hangzik de a nav nagyon ügyesen lefüleli ezeket a cégeket. Szerintem ha gyorsan csinálod akkor megjátszható, de a börtönben nem foglak látogatni.

2016. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!