Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A tippmixpro-n nyert nyeremény...

A tippmixpro-n nyert nyereményt fel kell tüntetni az adóbevallásban? Ha igen meddig, hova kell írni stb?

Figyelt kérdés

Azt már olvastam, hogy egyedül a szerencsejáték zrt-nek van engedélye hogy ilyen távszerencsejátékot csinálhasson.

Valamint, hogy amit a tippmixpro-n nyerek az adómentes bevételnek minősül, az adót stb-t már a cég kifizeti, én már a tiszta pénzt kapom meg.

Most ugye tudomásom szerint az adómentes bevételt nem kell bevallani.

De elbizonytalanodtam, így úgy gondoltam csak felteszem a kérdést.

Sokat olvasgattam a neten, de így konkrétan erre nem kaptam választ.


2016. nov. 6. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Adóbevallásban azt kell bevallani amiről számlát adsz, a többit senki sem látta, hacsak nem pont egy navosnak adsz el valamit ami még új és bontatlan.

Ha ki van bontva akkor használtnak minősül és magánszemélyként nem kell számla sem.

Igen lehet jönni ezzel a 600 ezer forinttal, de bemondásos alapon most azt ki látta úgy őszintén.


Ami adómentes, az minenhogyan adómentes...

2016. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 merhabal válasza:

A kifizetése a nyereménynek anonim (nem tudják, hogy ki nyert), nem kell feltüntetned az adóbevallásodban.

A nyereményed már adózott.


Ui.: Te mázlista :D

2016. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!