Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladok egy házat 5000000...

Ha eladok egy házat 5000000 ft-ért, és nem veszek másik ingatlant, mennyi illetéket\adót kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2016. nov. 7. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Fontos infót nem írtál egy párat:

- szerzés éve (mert ettől függ leginkább)

- ráfordítások értéke a tulajdonlás alatt (magyarul a vétel vagy épp öröklés közben keletkezett költségek, illetékek, a felújítás, állagmegóvás, értéknövelő beruházások értéke levonható)

- van -e valamilyen illetékmentességre jogosultságod vagy kedvezményed


Enélkül nem lehet megmondani. Egyébként a netjogtárban ingyenes az illetéktörvény, elég érthetően és normálisan le van írva, ha ezeket az infókat is összeírod magadnak, ki tudod számolni.


Ha végleg elakadsz, akkor meg NAV telefonos ügyfélszolgálat (már ha van telefonos kódod, azt meg elég gyorsan lehet kérni egy nyomtatvánnyal).

2016. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A legegyszerűbben akartam feltenni a kérdést,mert igazából túl bonyolult a helyzet.. Édesapám 1 éve ajándékozott nekem egy lakást 5000000 ft értékben,én elcseréltem azt egy kertes házra úgy,hogy még 5000000 ft-ot kellett ráfizetni. Újítgattuk folyamatosan,de most egy családi ügy miatt el akarjuk adni kb.14000000 ft-ért,mert el kell költöznünk.. Ebből szeretném visszafizetni apumnak az 5000000 ft-ot,de nem tudom,hogy mennyi adót kell Neki fizetni utána,mert ergó olyan,mintha Ő értékesítette volna a lakást. Szóval szeretném a vagyonszerzési kötelezettségét is kifizetni,Nehogy már Vele legyen kics'szve,csak tudni akartam kb.mennyire számítsak..
2016. nov. 7. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!