Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagy nyeremény után hogyan...

Nagy nyeremény után hogyan kell adóznom? Nagy összegekről van szó. Forduljak könyvelőhöz?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon belefolytam a szerencsejátékokba, szinte függőség alakult ki, de szerencsére jókor szálltam ki, és nem tervezem, hogy újra játsszak!

Nos a sztorim: diák vagyok 22 éves, még bejelentett munkahelyem sincsen, viszont van a nevemen egy 2 milliós autó és a számlámon további 3,2 millió!

Szüleim a hitelt is alig bírják fizetni, tőlük szinte semmit nem kaptam soha, szerencsejátékból szereztem mindent.


Online tippmixen volt az évben 450 ezer ft profitom.

Online pókeren -170 ezer ft.

Élő kaszinóban kb 300-350 ezer profit (de kifizetéses papírt sosem kaptam) ez után kéne adózni is, ha jól tudom, viszont mondhatom, hogy nem innen van ez a kis része.

És a nagyobbik fele: tippmix szelvényen.

Sosem őriztem meg a szelvényt, ahogy kifizettek, a lottózóban mindig kidobtam őket.

Összesen olyan 4-5milliós profitom van belőle, amiből a múlt héten nyertem 1,8 milliót. Ki is fizették egyből, mert rengeteg ugyan olyan szelvényt adtam fel kis összeggel, hogy egy szelvény nyereménye 200 ezer ft alatt legyen.


Mit írjak az adóbevallásomba? Ha jól tudom, az adómentes jövedelmet is be kell vallani, és a szerencsejáték zrt adózik az emberek helyett.


Mivel tudom igazolni, hogy a pénzt valóban nyertem és nem illegális munkából van, vagy nem lopásból?


Érdemes könyvelőt keresni?


2016. nov. 7. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Azért, ha ennyi pénzed már van, egy jó adótanácsadó igazán semmi kiadás lenne számodra.
2016. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tippmix után nem kell adózni, be sem kell vallani, a szelvényeket kellett volna megőrizni.

A többit nem tudom.

2016. nov. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tetro ***** válasza:
Ennyi penzt le sem szar az adohatosag.
2016. nov. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Online tippmix okés, mert ott van a SzRt, ő igazolja,

ha kéred az adóhatóság felé.


Élő kaszinóban kellett volna papír.


Online póker bukó, nem foglalkozz vele.


A tippmix szelvényeket meg kellett volna őrizni.


Innentől csak azt írd be, amit tudsz igazolni. Mást

ne. Ha nincs olyan ember, aki direkt feljelentene

a NAVnál, akkor ne aggódj, ennyitől még nem fogsz

vagyonosodási vizsgálatot "nyerni" :)


Viszont innentől őrizd meg a nyertes szelvényeket!

2016. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Ez semmi, aprópénz.

Szomszédomat pár napja tették lapátra a munkájából, mert reggelente bedobott pár "rakétát" a közeli talponálló vendéglátóegységben, és így ment dolgozni.

Egy ideig elnézték neki, de mikor a a földre kente, és nem a falra, mondván ott is jó lesz, megváltak tőle.

Erre piszkosul berúgott, bement az egyik lottózóba vett pár kaparós sorsjegyet.megköpködte az összeset, majd lekaparta.

Az egyiken 10 mikulás figyelt rá.

Ezt onnan tudja mindenki a településen, hogy a nemnormális rögtön bement utána a kocsmába, és már nem "rakétákat"kért inni, hanem whisky kólát, majd megkérdezett mindenkit hogy ekkora nyereményt hol kell beváltani.

lett is sok haverja rögtön, volt aki elvitte, segített neki.

Pár hónap múlva ment a munkanélkülibe állásért, mert nem volt egy fityingese.

Ráadásul valaki felnyomta a hatóságnál, hogy egy szegény ember nagyon szórja a pénzt, na, neki kellett magyarázkodni, hogy miből hogy.

2016. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szomszédomat pár napja tették lapátra a munkájából,"


*pár hónapja tették lapátra a munkájából.


javítva:)

2016. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!