Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segíthetek legálisan párom...

Segíthetek legálisan párom vállalkozásában adófizetés és bejelentés nélkül, ha nem kapok érte fizetést?

Figyelt kérdés
Párom KATA-s, alanyi adómentes magánvállalkozó, én jelenleg álláskereső. Mivel munkaviszonyom nincs, időm viszont annál több, szeretnék páromnak segíteni ingyen, fizetség nélkül a vállalkozása ügyintézéseiben. Kézműves termékeket árusít interneten keresztül és Karácsonyhoz közeledve egyre több a dolga, ezért én intézném novemberben-decemberben a közösségi népszerűsítést, a megrendelések felvételét, az anyagbeszerzést és a postázást. Van annak valamilyen módja, hogy a fenti munkákat legálisan, fizetség nélkül, saját nevemmel, bejelentés és adófizetés nélkül ellássam? A "családi segítő" fogalma tudom, hogy pár éve megszűnt, ingyenes megbízási szerződéssel esetleg működhet a dolog? Ha igen, mire kell figyelni és mit rögzítsünk benne mindenképp? Számlát tudom, hogy nem állíthatok ki a nevében, viszont általa előre megírt készpénzfizetési, vagy utalásos számlát átadhatok párom nevében a termékkel?

#adózás #számlázás #ingyenes segítség
2016. nov. 10. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze. Besegítesz neki azt kész. Nem kell nagy dobra verni. Senkinek semmi köze hozzá.


Nem értem, hogy ezen az oldalon miért akar az adózás meg a tisztesség mintaképe lenni mindenki.

2016. nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a közösségi népszerűsítést, a megrendelések felvételét, az anyagbeszerzést és a postázást."


Anyagbeszerzés miben áll? Felhívod a céget, vagy neten megrendeled? Nem nagyon jönnek rá, hogyha neten rendeled, hogy nem Kovács Aranka rendelte hanem Kovács István.

2016. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 mert ugyebár az ember csak a saját nevére rendelhet az internetről?
2016. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Természetesen tisztában vagyok vele, hogy senki sem látja, hogy itthon, vagy a műhelyében miben segítek neki, vagy hogy én válaszolok-e az ő nevében egy e-mailre, vagy elhozom-e neki a boltból a megrendelt alapanyagot. A probléma ott kezdődik, hogy ha én veszem fel a telefont akkor egyértelművé válik, hogy én nem a párom vagyok, vagy ha személyesen adom át a megrendelést és vele együtt a párom által előre kiállított számlát és netán mindezt egy NAV-os ellenőrnek, akkor valamilyen módon igazolnom kell, hogy milyen jogviszonyban dolgozom neki. Ennek szeretném valamilyen törvényes, adómentes, bejelentésmentes módját megtalálni.

2016. nov. 11. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet kivédeni, hogy az ilyen eseteket a párod intézi
2016. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!