Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi értelme annak, hogy nálunk...

Mi értelme annak, hogy nálunk vannak kb. a legmagasabb adóterhek, amikor 5-ből 4 kis cég ezért nem jelenti be a dolgozót normálisan, csak "valamennyire"? Miért nincs változás emiatt a rendszerben?

Figyelt kérdés

Ez konkrétan személyes tapasztalatom, az elmúlt időben interjúkra járok mivel állást keresek.

Konkrétan 5 kis( ebből mondjuk 1 nagyobb, vagyis közepes méretű) cég nem jelenti be a munkavállalóit rendesen, az x részét borítékba adja.


Nem hiszem, hogy nem tudnak róla akik ezt így megalkották, hogy ilyen szinten ez a helyzet Magyarországon.

Semmi értelme ezeknek a lehetetlen adóterheknek, és megértem, hogy így csinálják a vállalkozások, kis cégek, mert konkrétan ehetetlen terheket rónak rájuk is ezzel.


De az eredménye az egésznek nem a nagyobb "bevétel" az adóból, hanem a szürke foglalkoztatás, ergó nem látnak belőle befolyó összeget. Mégsem módosítanak, hogy ez ne így legyen, hogy a munkavállalkozók többsége bejelentve legyen, illetve hogy a kis cégeknek is elfogadható adóterhei legyenek. Semmi nem működik itt egyszerűen.


Ott van persze a multi, az legalább bejelent, de az sem megoldás.



2016. okt. 28. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Valamivel pótolni kell az egykulcsos adó és a jómódúak által igénybvehető családi adókedvezmények miatti bevétel kiesést.
2016. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Az a probléma, hogy melyik volt előbb, a tojás, vagy a tyúk? Ha csökkented az adóterheket, az miért inspirálná arra a trükközőket, hogy most már ne trükközzenek, miközben tökélyre fejlesztették a trükközést? Mindeközben mivel pótolnád a hirtelen kieső adóbevételt?


A megoldás az lenne, hogy szépen fokozni az ellenőrzéseket, először bírság a trükköző vállalkozásoknak, aztán szépen felfüggeszteni a tevékenységüket. Hirtelen megszűnne a trükközés, nőnének az adóbevételek, és el lehetne gondolkozni az adóterhet csökkentésén.


Azt én sem értem, hogy Magyarországnak miért nem érdeke, hogy keményebben ellenőrizzen. Szerintem többnyire csak töketlenkedés van, van egy-két alibi ellenőrzés, de semmi komoly.

2016. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ha csökkented az adóterheket, az miért inspirálná arra a trükközőket, hogy most már ne trükközzenek, miközben tökélyre fejlesztették a trükközést?"


- Ez jogos, de többnyire tényleg ezért játsszák ki, mert adott egy bruttó összeg, amit ki tudnak fizetni, ebből gazdálkodnak. Az egyik azt mondta, persze bejelent ha akarom teljesen, de akkor sokkal kevesebb fizut kapok kézhez. Vagy b) Nem jelent be, csak x összegre, de így többet kapok, csak egy részét kézbe...

A trükközés szerintem nem szűnne meg teljesen, de ha tippelhetnék, kevesebb lenne, ha normálisabb átszervezés lenne.


"Mindeközben mivel pótolnád a hirtelen kieső adóbevételt?"

Így is elég sok kiesésük van ebből kifolyólag. 5-ből 1 jelentett volna be teljesen..


Ekkora egy elcseszett országot mint ez, még nem láttam.. Az ellenőrzésbe lenne valami, amit mondasz, és valami normálisabb adórendszerben, de még ahhoz is bénák...

2016. okt. 28. 16:27
 4/4 A kérdező kommentje:

+ Mindenki jobban szeret rendesen bejelentve lenni..

Ha mondjuk egyre többen megtehetnék, hogy bejelentik a dolgozókat, akkor a dolgozó megteheti, hogy azt mondja " A fele feketén van? Akkor kösz nem, mert máshol megkapom ezt bejelentéssel is." Kénytelen lenne egy idő után a rendes bejelentésre.

Amíg viszont az a "normális" és általános, hogy 5 cégből 4 nem jelent be teljesen, addig nem igen tud a munkavállaló mit csinálni. Gyönyörű egy rendszer ez.

2016. okt. 28. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!