Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként ezért adóznom...

Magánszemélyként ezért adóznom kell?

Figyelt kérdés

Van egy sportfogadás tippeket adó oldalam, aminek elég szép látogatottsága van. Szeretnék hirdetéseket kitenni az oldalra, ezért némi (havi 2-3ezer forintot) kapnék szerintem esetleg többet, de biztos nem érné el a havi 5000-et.

Valamit szeretnék a látogatóknak kitenni egy "támogatás" rész, ha úgy gondolnák a nyereményükből adnak nekem egy kicsit, akkor természetesen elfogadnám. Már korábban volt is aki paypalon küldött 5000ft-ot nekem. CSak hogy ne írjátok, hogy biztos nem küldenének, stb. Vannak akik nem sajnálják attól, aki segít nekik = ÉN.


A kérdés az, hogy. Nem vagyok vállalkozó, magán személy vagyok, Nem is feltételezem hogy a havi bevételem 10000-nél több lenne az oldalból, hogy nekem ebből valahol be kellene vallanom valamit, esetleg adózni is kellene belőle? Nem vagyok jártas ebben a témában, így kérlek benneteket segítsetek + ha belinkelnétek a választ azt külön megköszönném.



2016. nov. 15. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:

nem kell.

Magánszemélyként ha akarod feltűntetheted az adóbevallásodban.


De a kutyát se érdekli egy vacak 10-es.

2016. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ez szvsz ajándéknak minősül, ami ilyen kisebb összegeknél adómentes
2016. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!