Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB, családi pótlék: ebben az...

TB, családi pótlék: ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy levelet, miszerint a tanulói jogviszonyom augusztus 31-én megszűnt. Mi most a teendő? A családi pótlékot gondolom vissza kell fizetni erre az időszakra, de mi van a TB-vel? Ilyen esetben is október 31. + 45 napig van időm munkát találni, vagy csak akkor, ha azért szűnt meg a jogviszony, mert befejeztem az iskolát?

2016. nov. 17. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Igen a tb már lejárt amikor megszűnt a tanulni jogviszony, onnan még jogosult vagy 45 napig. De nem értem mi ez az augusztus és október? Ez is benne volt a határozatba?
2016. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Augusztus 31. van a határozatban, azt írták, hogy akkor szűnt meg a tanulói jogviszony. Az októbert csak olvastam a neten, hogy akkor jár le a diákigazolvány, ha valaki pl. elballagott az iskolából, és több helyen is azt írták neten, hogy a diákigazolvány lejárta után 45 napig van még TB, de sehol nem olvastam olyan esetről, amikor más (nem ballagás) miatt szűnt meg a tanulói jogviszony, ezért még most sem értem ezt egészen.


Egyébként 19 éves vagyok, az érettségim 1,5 éve már megvan, nappali OKJ-s képzésre jártam eddig, a tanulói jogviszony azért szűnt meg, mert (személyes okok miatt) nem tudtam bejárni, és nem volt arra lehetőség, hogy magántanuló legyek.

2016. nov. 17. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen akkor valóban nem jár a tb. Sajnos vissza kell fizetni, oda figyelhettek volna , hogy ne küldjék ki ha már nem jár. :-(
2016. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha járnál suliba járna 20 éves korig . De így már a Tb t is neked kell fizetni sajnos. 7 ezer kb havonta.
2016. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jövő héten remélem mindent el tudok intézni :)
2016. nov. 19. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!