Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tudok utánajárni, hogy...

Hogy tudok utánajárni, hogy van-e TB tartozásom? Ha bemegyek a NAV-hoz, ott egyből megmondják, vagy ki kell tölteni valami nyomtatványt, és majd postán megküldik?

Figyelt kérdés

2016. nov. 17. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ügyfélkapun a legegyszerűbb, kb ugyanennyi idő, mint kiírni a kérdésed. Egyébként a NAVnál megmondják ügyintézés alatt, ha jól tudom.
2016. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

NAV-nál egyből megmondják, de ha idén adtál fel adóbevallást akkor visszadobták volna hogy van tartozásod és rendezd a dolgot, akkor mindenképp kiderült volna. Meg egyébként akkor is kiderül ha már van bejelentett munkaviszonyod mert a tartozásod miatt letiltásod lenne már. Barátnőm tavaly járt már így hogy 2013 ba 3 hónap kiesett és volt tartozása, és az adóbevallás után amikor visszaküldték a papírokat egyből ott volt az értesítő hogy van adóssága és ha 30 napon belül nem rendezi vagy intézkedik ezzel kapcsolatban akkor letiltásra kerül a fizetéséből a 33% ameddig nem nullázódik a helyzet. Ő bement a TB-be és kérte a részletfizetését amit azt hiszem 3 hónapig fizetett be durván 7 ezer forintot és ennyi.


Így is úgy is kiderül a tartozásod, és eleinte nem vonnak le kamatos kamatot csak figyelmeztetnek hogy tartozol nekik, de ha azt nem veszed figyelembe akkor már letiltásra kerül a jövedelmed.


Ha meg bemész intézkedni ott úgy s javasolják hogy ha tudod fizesd be egy összegbe, ha nem akkor részlet fizetést kérvényezheted amit ott meg is írtok szépen és kapod a csekket amit havonta feladsz és ennyi.

2016. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Postán illetve személyesen mindenképp felvilágosítanak az adófolyószámládról, illetve ügyfélkapun az eBev résznél lehet lekérni az egyenleget.

Ugyan nem írtad, csak szólok, hogy telefonon nem adnak ki semmi infót, mert adótitoknak minősül. Csak ha esetleg az egyszerűbb és gyorsabb módját szeretnéd választani a dolgoknak. Egyébként ha van ismerős háziorvosod, akkor ő tudja a leges leggyorsabban megnézni, hogy van-e TB tartozásod. Ha "piros" vagy, akkor van.

2016. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs elektronikus személyigazolványom, tehát ügyfélkapuba sem tudok regisztrálni.


Köszi a válaszokat! :)

2016. nov. 19. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyfelkaput lehet elektronikus személyi nélkül is. Nekem is úgy van.
2016. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bemész bármelyik kormányablakba a személyes irataiddal és nagyjából 5 perc alatt van ügyfélkapud.
2016. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy személyesen 5 perc az ügyfélkapu létrehozása, de leginkább az első válaszolónak szólt, hogy nem véletlenül nem ott néztem meg, és írtam ki a kérdést.

Mikor neten akartam regisztrálni, ott csak e-személyivel lehetett.

2016. nov. 22. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!