Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elfelejtettem májusban bekülde...

Elfelejtettem májusban beküldeni az adóbevallásomat. Most jött a levél, hogy 8 napon belül pótoljam. De mégis hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Életem első adóbevallása lett volna, sajnos nem küldtem el. Most jött a NAV-tól a levél, hogy 8 napon belül pótoljam, azonban fogalmam sincsen róla, hogyan is kezdjek neki.


Olvastam, hogy be lehetett küldeni a 1553NY nyilatkozatot is, és akkor a NAV elvégezte helyettünk.

Mindenesetre én kitöltöttem ezt a fajtát a megfelelő programmal és beküldtem Ügyfélkapura, de vissza lett utasítva (gondolom, a határidő lejárta miatt).


Attól félek, hogy nekem kell így magamtól kitölteni majd. Igazából kizárólag munkáltatótól szerzett jövedelmem volt tavaly, tehát a kitöltése nem okozhatna gondot. A gond csak az, hogy az égvilágon semmilyen papírt nem kaptam én arról, hogy mennyit kerestem ott és mennyi adót fizettek utánam. Illetve még azt se tudom, hogy melyik időszakokban voltam rendesen foglalkoztatva, mikor alkalmi szerződéssel és mikor egyszerűsített foglalkozással...


Tippek, ötletek, bármi?


2016. nov. 19. 21:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Valami honlap nincsen esetleg, ahol a hozzám hasonló laikus kezdőknek leírják, hogy hogy is kell egy ilyet megcsinálni? (sajna a NAV honlapján még a tájékoztatók is bonyolultak és hosszúak...)
2016. nov. 19. 21:51
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha még papírjaid sincsenek arról, hogy tavaly mennyit és hogyan kerestél, érdemes rászánni időt és elmenni a NAV-hoz. Hidd el, nem esznek embert. Segítőkészek lesznek.
2016. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül az EBEVben a járulékadat kivonatban le tudod kérdezni, hogy tavaly mikor mennyit fizettek ki neked és mennyi adóelőleget vontak belőle.

Az alapján meg tudod csinálni.

Az alkalmi szerződés az egyszerűsített foglalkoztatás egyik formája. Az EFOnál van mentesített keretösszeg, azt vedd figyelembe a bevallásnál.

2016. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
megkeresed a munkáltatót és könyörögsz igazolásokért.
2016. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére megtaláltam a járulék-kivonatot Ügyfélkapuban, de ez alapján még mindig nem tudom, hogy mit hova kéne beírni :D
2016. nov. 19. 23:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak munkaviszonyod volt, vagy volt egyszerűsített foglalkoztatásod is?
2016. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Munkaviszony kb. 3 honap. Utana egyszerusitett .
2016. nov. 20. 10:17
 8/9 anonim ***** válasza:

A NAV honlapjáról letöltöd a 1553-as nyomtatványt és az aktív súgóját.

Összeadod az EFOs jövedelmed. Kivonod belőle a mentesített keretösszeget (az aktív súgóban megtalálod az A laphoz tartozó magyarázatban) Ha ez pozitív szám, hozzáadod a munkaviszonyos bruttó béredhez. (ha az EFOs jövedelmed kevesebb, mint a mentesített keretösszeg, nem kell bevallanod)

Ezt az összeget beírod az 1. d oszlopba.

Összeadod a levont SZJA előlegeket, beírod a 63. sorba.

A program kiszámolja és beírja a többit.

Kérsz egy ellenőrzést, ha kell, javítod a hibákat/hiányosságokat, ha jó, beküldöd.

2016. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nagyon egyszerű volt! :D

2016. nov. 20. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!