Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van-e különbség a sima megbízá...

Van-e különbség a sima megbízási szerződéssel dolgozó és az adószámos magánszemély között?

Figyelt kérdés
Sima megbízási szerződésekkel szoktam alkalmilag dolgozni (nyelvtanfolyamok, fordítás, tolmácsolás), de egyre több helyen olvasom, hogy létezik valami adószámos magánszemély státusz is. A megnövekedett adminisztrációt leszámítva (most mindig a kifizetők intéznek mindent) még nem sikerült rájönnöm, mi értelme lenne. Annyit nem dolgozom, hogy érdemes legyen vállalkozóit kiváltani. Mi ez az adószámos izé valójában, és érdemes foglalkozni vele?
2008. okt. 6. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem egy topicoldal, itt a kérdező segítséget vár! Az adószámos kérdésre nem ismerem a pontos választ, de ajánlanom, a Klubrádióban hétfőnként 11h-tól kezdődő a Vállalkozók Klubja c. műsort, ahol kiváló adószakértők válaszolnak a hallgatók kérdéseire. Elérhető a 2407953 telefonszámon, amiről visszahívnak!

Innen off:

Ugyanebben a műsorban ajánlották nekem, aki kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó vagyok, hogy tekintve a jövedelmem alacsony-, és a járulékok, adók igen magas- voltára, érdemesebb megbízási jogviszonyban

dolgoznom.

Azóta azt kutatom, hogy a megbízási szerződés hogyan fogalmazódik, milyen terhei vannak, azokat ki fizeti, stb.? Ha vállalnád, hogy egy privát levélben ezekről tájékoztatsz, nagyon megköszönném, és az elérhetőségemet ezen az oldalon megnyitnám!

2008. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Válaszoltam neked priviben.:)
2008. okt. 6. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, megkaptam és reagáltam is rá!

Az eredeti kérdésre kutakodtam a Google-n, és talán hasznosak lesznek számodra a linkek, amiket küldök:

[link]

[link]

Elég sok találatot kaptam, közöttük olyat is ahol az alapkérdést érdemes feltenni:

[link]

2008. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, már fel is tettem a választ az utolsó linkkel jelölt weboldalon!
2008. okt. 7. 14:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Ah, hülyeségeket írok, szóval a kérdést tettem fel.:)
2008. okt. 7. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Adószámos magányszemély annyit tesz, hogy nem váltasz ki vállalkozói igazolványt és nincs az ezzel járó sok járulék fizetése, hanem csak egy bizonyos tevékenység végzésére kapsz egy adószámot, azért hogy végezhesd azt a tevékenységet legálisan, tehát adhass számlát stb, meg ugye adózzál, meg van szabva hogy mire lehet ezt kérni, ha bemész az apeh-ba ott tuti segítenek, úgyis ott kell igényelni.
2008. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A megbízási szerződés is teljesen legális, ott is fizetsz adót, járulékot. Közben már utánakérdeztem, ez az egész adószámosdi akkor kell csak, ha olyan megrendelők felé is dolgozik valaki, akik nem tudnak számfejteni. Szóval ha pl. magánembereknek is fordítanék, akkor így saját magam is végezhetném az adó- és járulékbefizetést, meg az adminisztrációt, amiről ugye a másik embernek nyilvánvalóan lövése sincs, hogyan kell.
2008. okt. 8. 21:53
 8/9 anonim válasza:

1. Adószámos magánszemély: vannak tevékenységek, amelyekhez nem kell vállalkozói igazolványt váltani, csak adószámot kérni.Lényege: a megbízás elvégzéséről számlát állítasz ki, amiből illetve ami után a megbízó vonja le és fizeti meg a járulékokat és Szja-t. Feladatod: nyilatkozni, hogy milyen költséghányadot vonjanak le -Szja törvény 10 %-ot enged vélelmezni, amihez semminemű költségbizonylatolás nem kell-, egyéb jövedelmeidet tekintve milyen jöv. adó %-ot vonjanak le. Természetesen év végén ha a költségeid meghaladják a 10 %-os mértéket, figyelembe veheted.

2. Ha alkalmilag végzed ezt a tevékenységet a vállalkozói igazolvány kiváltását nem tartom célszerűnek.(lényegesen macerásabb, nincs értelme)

3. Megbízási szerződés: természetesen, ha alkalmilag végzel egy bizonyos tevékenységet -ami lehet adószámos is, de más is- az elszámolása ugyanúg műkszik, mint az adószámos tevékenységnél, csak természetesen ebben az esetben nincs számlakiállítási kötelezettséged.

2008. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Még egy kis kiegészítés a kérdező kommentjéhez: nem csak akkor kell, ill. lehet!!! A többi része úgy igaz, ahogy írtad.
2008. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!