Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valahol hallottam, hogy, ha a...

Valahol hallottam, hogy, ha a munkáltató nem is fizet az egészségpénztárba, érdemes akkor is nyitnom és saját magam fizetnem bele, mert adókedvezményeket kapok és jobban járhatok. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Minek mekkora összegét kapom meg vagy írhatom jóvá, és hogyan miylen módon?

2016. nov. 24. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint az éves adóbevallásban kérheted, hogy a befizetett SZJA-dból valamennyit írjanak jóvá az EP számládon, talán az adott évben az EP számlára befizetett összeg 20%-át de maximum az SZJA-d összegét és maximum 100.000Ft-ot. Akkor van csak értelme ha konkrét terved van rá, hogy mire költöd (fogszabályzás, szülés magánorvosnál, plasztikai műtét, ilyesmik).
2016. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és általában az adójóváírás több, mint a kezelési költség? Mi a tapasztalat, mekkora összegnél éri meg? És akkor ezek szerint nem kell számlákat gyüjtögetni, hanem cakkpakk 20% visszaigényelhető?
2016. nov. 24. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:

A 20% ugyanúgy ráíródik az EP kártyádra, tehát nem KP-ban kapod.

A kezelési költség nem tudom mennyi, nem hiszem hogy hatalmas összeg lenne.

2016. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egy családban elég egy ilyen pénztár és a férj a feleségnek is fizethet, amit vissza lehet igényelni, vagy külön számla kell?
2016. nov. 25. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Ritka az hogy utólag kell visszaigényelni (szerencsére). A férjemé a kártya, sokszor én fizetek vele (gyógyszertár, gyerekeket viszem fogorvoshoz stb), sose kötözködtek hogy nem az én nevemre szól (be vagyunk jelentve kezdvezményezettként, de ez a kártyára nincs ráírva).

Adójóváírást szerintem csak a saját pénztári tagságoddal kapcsolatban érvényesíthetsz.

2016. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Ritka az hogy utólag kell visszaigényelni"


ezt nem értem, nem az a lényeg, hogy utólag visszaigényli az ember?

2016. nov. 25. 15:29
 7/9 A kérdező kommentje:

Valaki tudna válaszolni arra, hogy érdemes-e önként belépni, ah egyébként a munkáltató nem fizet rá? Ez lett volna a kérdés. Közben találtam ezt a cikket:

[link]

ami alapján úgy látom, hogy havidíj van mindenhol minimum 2-3ezer forint és még éves kártyadíj is, és nem tudom hogy ezenkívül még százalékot is vonnak-e? De ha mondjuk havi 3000 a költsége, akkor hogy érdemes legyen, ahhoz ennek a 3000-nek kell lennie a 20%-nak, azaz havonta 15ezret kéne költeni egészségügyre, illetve ekkor lenne nullszaldós. Jól gondolom? Ekkor tehát ez nem éri meg, csak akkor, ha valaki nagyon súlyos beteg és állandó egészségügyi költségei vannak, nem?

2016. nov. 25. 20:55
 8/9 Fürtös válasza:

Ha vásárolsz sok elszámolható terméket (gyógyszer, víztisztító, pelenka, ...), és fizetsz adót, akkor igen.

A kötelező tagdíj arról szól, hogy annyit be kell fizetned, de ez a számládra megy, és elköltheted. Ha a működési alapra levont pénz kevesebb mint 20%, akkor az adó-visszatérítéssel már nyersz. Érdemes körülnézni, nagy különbségek vannak.

Elvileg csak a saját nevedre kérhetsz számlát, de egyrészt a kutya nem foglalkozik vele, másrészt szinte bárkit megjelölhetsz kedvezményezettként, és akkor az ő nevére kiállított számla is jó.

Bizonyos termékek és szolgáltatások csak orvosi javaslat ellenében vehetők igénybe (szemüveg, szemműtét), de ilyet kapsz a szolgáltatást végző orvostól.

2016. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon megéri. Évi 750-et kell fizetni a maximális, 150 ezres adó visszatérítéshez. Van némi költség, de azért évi 130 tisztán összejön. Kettőnknek az már évi 260. Sok mindenre költhető de legkönnyebben a gyerek születés és utána gyed/gyes alatt könnyű sok pénzt kivenni.
2017. nov. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!