Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként mit érdemes még a bélyegzőmre tennem?

Figyelt kérdés

Már töltöttem ki 3 számlát, és egy alkalommal nem volt világos a megrendelőm könyvelőjének, hogy mivel van bejelentett munkahelyem, és ott fizetik utánam a közterheket, akkor már csak 16(15)% SZJA-t kell adóznom a számla összegéből.

Van olyan az adószámomon kívül, amit ha a bélyegzőmre tetetek, akkor abból le tudja kérdezni, hogy mégis miféle adózó vagyok? Mert most ezekre gondoltam:


(Vezetéknév Keresztnév)

adószámos magánszemély

(adószám)

(bankszámlaszám)


A bankszámlaszámot azért, mert átutalásos számlát írok, és hogy minden adat meglegyen az utaláshoz is.



2016. nov. 30. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagy kötelezve bélyegző használatra, a számla tartalmi elemei, meg név, cím, adószám.


Átutalásos számlához beírhatod a bankszámlaszámot, de az sem kötelező elem.

2016. dec. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. A bélyegző csak azért jó, hogy egyszerűbb odanyomni, mint oda írni. A bankszámla számot viszont én sem tenném rá, hiszen ha a bélyegződ esetleg elveszik, ki tudja, milyen kezekbe kerül...
2016. dec. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!