Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fotózáshoz kell valami papír?

Fotózáshoz kell valami papír?

Figyelt kérdés

KATA-n belül lenne ez a történet, klasszikus fotózás(portré,esküvő,állat, természet stb.)


kell hozzá valami végzettség? vagy nyugodtan lehet csinálni KATA-ban minden nélkül?



2016. dec. 12. 19:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
könyvelő szerint nem, de én inkább megkérdeznék olyat is aki ezt csinálja,ha van itt ilyen ember:)
2016. dec. 12. 19:04
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Rúgd ki a könyvelőt, képesítéshez kötött tevékenység.
2016. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21/2010 NFGM rendelet, 8. melléklet
2016. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de nem tudja valaki, hogy fellelhető-e a képesítéshez kötött tevékenységek listája valahol? Én csak blogbejegyzéseket találtam, ahol listaszerűen fel vannak sorolva, de nem lenne rossz egy hivatalos forrás ehhez. A könyvelőm szerint nincs elérhető lista erről, de ez létezik?
2016. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
sajnos létezik, sőt egyes önkormányzatok is eltérő véleményeken vannak...
2016. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja, azt tudom, hogy létezik, de hogy halandó ember láthatja-e? :) Mert én nemsokára megyek a kormányablakhoz ellenőrzésre és ciki lesz, ha ott fog kiderülni, hogy szakképesítés köteles a tevékenységem úgy, hogy már 1,5 hónapja számlázom.
2016. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#6: Ezt kérdezted: "nincs elérhető lista erről, de ez létezik?"

Erre írhatta a választ: "Létezik."

Nem láthatja halandó ember.

Úgy tudsz tájékozódni, hogy odamész az kormányablakhoz/okmányirodához, odaadod a listádat és kéred, hogy nézze át, melyik kötött engedélyhez vagy végzettséghez. Átnézi és megmondja. De ezt már akkor meg kellett volna tenned, mielőtt a vállalkozást elindítottad.


kormanyhivatal.hu-ról idézek:

"Egyéni vállalkozás alapítása előtt ellenőrizze az Önálló vállalkozók tevékenységi jegyzékében

(ÖVTJ kódok), hogy a folytatni kívánt tevékenység engedély, illetve bejelentés köteles-e, és

tájékozódjon a tevékenységi körök képesítési követelményeiről a hatályos jogszabályokban, a

kormányablakokban vagy az okmányirodákban. Az egyéni vállalkozó a nyilvántartásba olyan

tevékenységet jelenthet be, melynek gyakorlására vonatkozó jogszabályi előírásokat teljesítette.

Amennyiben nem felel meg a jogszabályi előírásoknak, köteles azt bejelenteni, mely alapján

hivatalunk törli a tevékenységét."

2016. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

kormányrendeletekben megtalálható minden...

akkor is, ha lepontozzák agyhalottak.

2016. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
4, mi a tevékenységed?
2016. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az ÖVTJ jegyzékben nincs semmi arról, hogy mi szakképesítésköteles és mi nem. Egyébkén 900301-es számmal tevékenykedek, a könyvelőm meg szerintem sem szakképesítés köteles, azért sem jártam jobban utána.
2016. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!