Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Őstermelő igazolványt hol...

Imre082 kérdése:

Őstermelő igazolványt hol tudok igényelni Debrecenbe?

Figyelt kérdés

A családban van egy kis pár tíz nm-es terület, és az azokon termő virágokat szeretném tavasztól-őszig, szezonálisan értékesíteni. Egy évben nem haladná meg az 500 000 forintot a bevételem, sőt lehet amikor csak 1-20 ezer jönne össze. A járási hivatalban(Szent Anna u.) nem tudták megmondani, hogy hova menjek igényelni, és sokszor mást mondanak a szakértők is, kezdve a kormányablakostól a könyvelőkig. Komoly eltérések vannak adózásilag, jogilag abban, amiket tanácsolnak ezen emberek a hivatalokban és a városházán.

Sajnos sok éve a kukában vagy a komposzton landolnak a növények, mert nem tudom hirdetni, félek, hogy megbüntetnek, pedig ha reklámozhatnám, akkor sokkal többet megvennének... Van olyan aki szerint évi 600000 ezer alatt nem kell adózni belőle, és be sem kell jelenteni, míg más azt mondja, hogy menjek be a nav-hoz, és kérjek egy számlatömböt, amit adnom kell minden eladás után ,és ha összejön az évi 600000-nél több, akkor az a feletti rész után kell csak adóznom, és ne foglalkozzak az őstermelői kiváltásával. Mivel nem főállásban lenne, mint mondtam idény jellegű, de van aki szerint a havi 60000 járulékot fizetnem kell..:O

Van aki azt tanácsolta, hogy decemberben váltsam ki az őstermelőit, mert akkor már nem kell járulékot fizetnem, ez igaz? Vagy a következő év végén megint kell a havi járulékot fizetnem?


Mint írtam, nem szívesen bajlódnék vele ha nem muszáj, de csak akkor , ha reklámozhatom legálisan, és nem büntetnek meg érte, ha nem adok nyugtát, mert évi 600000 alatt marad a bevételem.


Hogyan működik ez? Aki neten hirdet árveréses oldalakon, annak is kell számlát adnia? Akkor is, ha 600 ezer alatt marad az éves bevétele, mondjuk virágmag értékesítéséből?



#őstermelő #őstermelő igazolvány #értékesítés kis tételben
2016. dec. 16. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig minden településen a falugazdák intézték. Pár hónappal ezelőtt mondták a hírekben, hogy ezt a feladatot is berakták az okmányirodák feladatkörébe.


De mielőtt őstermelőit kérnél, szólj nekik, hogy te dísznövény, virág termelésben gondolkodol, mert azt a törvények a hagyományos őstermelőitől elkülönítetten kezelik. Adózásilag és minden más tekintetben is, teljesen más vonatkozik rá, mint az őstermelőkre.

2016. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, vagy rossz értelemben más vonatkozik a növényekre? :) Már adózásilag.
2016. dec. 16. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:

A saját gazdaságban előállított virágok és dísznövények értékesítéséből származó bevételt akkor lehet őstermelői bevételként figyelembe venni, ha az az évi 250 ezer forintot nem haladja meg.


[link]

2016. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha őstermelő vagy, úgy tudom, a termelői területtől max 40 km-re árulhatod a termékedet.

Tehát nem tudom, hol akarod reklámozni, de ha interneten, akkor már nem lehet őstermelőként művelni és igen, akkor más adózás vonatkozik rá.

De valóban, annak is nézz utána, hogy a dísznövény termesztés más kategória.

2016. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"a termelői területtől max 40 km-re árulhatod a termékedet. "


Ez mit jelent? Otthon árulnám, természetesen oda jönne venni, aki olvassa a hirdetést.. Az bőven 40km belül van. Mégis, hogyan találnak meg, ha nem hirdethetem neten, és a papírokat is letépkedik a kerítésről vagy akárhová ragasztod? Hogy értesül a vevő, hogy van egy eladó, ha nem lehet hirdetni, reklámozni?

2016. dec. 16. 12:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, akkor tegyük fel, hogy nem reklámozhatom. Simán netes bazár oldalakon árulnám akkor. Az után kell e adóznom, és ha igen, mekkora összeg után? Nyilván nem vagyok a magam ellensége, hogy mondjuk összejön belőle évi 50 ezer, de fizetem mellé a havi 60 ezer járulékot(ha kell), mert reklámozom.
2016. dec. 16. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!