Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha interneten hirdetem magam...

Hurak41 kérdése:

Ha interneten hirdetem magam és még nem váltottam ki az egyéni vállalkozói igazolványt, akkor emiatt lehet bajom?

Figyelt kérdés

Web-fejlesztői munkát vállalnék, és érdekelne, hogy ezután kell-e adóznom?

Esetleg ha kiváltom az egyéni vállalkozói igazolványt, akkor ez milyen adókötelességgel járna?

Vállalkozó igazolvány kiváltása esetén de jövedelem nélküli időszakban mennyi összeg után kell adóznom, ha kell adóznom egyáltalán?



2014. okt. 14. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:

amíg hirdeted, nem kell semmi, sőt adózás szempontból végül is amikor megkötöd az üzletet, akkor se, bár egy szerződésen kell, hogy legyen valami név, bár a neved is okés ha egyéni vállalkozó vagy.


Amikor kifizetik, akkor kell adnod nyugtát számlát.


KATA-s vállalkozó esetén havi 50k az alap adózás, ha nincs meló, akkor is.

2014. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:
Vállalkozói engedély nélkül is vállalhatsz munkát. Szabadúszóként megbízási szerződéssel. De az éves bevételed ez esetben limitált, adóbevallásnál a szerződésekből befolyt összeg után adózol. Pontosan mennyit azt nem tudom, könyvelő kell hozzá.
2014. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!