Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adozasi lehetosegek...

Milyen adozasi lehetosegek vannak ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Mi van abban az esetben ha van rendes vejelentett munkahelyem, viszont mondjuk havi 2-3 fusi munkat vallalok? Nem vagyok vallalkozo, nem 100.000es bevetelrol kell beszelni, de en mindenkepp szeretnek adozni. Mivel szolgaltatasrol van szo (autokozmetika) igy sose tudni hogy egy rosszakaro altal mikor jon hozzam egy idegen hogy csinaljak neki 2.000ert egy belso tisztitast. Mivel tudom hivatalosan tisztara vinni a dolgot? Persze tudom EVA, KATA...de mivel nagyon kis osszegrol beszelunk havi szinten, igy erdekelne hogy van e mas modja ennek hogy legalis legyen, vagy csak ha vallakozast csinalok?

2016. dec. 18. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs, ez Magyarország. Már a KATA is maga a csoda, hogy itthon van ilyen.
2016. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nincs. Nem kell minden fillért bevallani.
2016. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sima EV, másodállásban. Oké, hogy utána kell adózni,

de csak a bevétel után, ha ott a főállásod, egy forint-

ba se kerül (oké, kamarai tagság 5e/év, az muszájos).

2016. dec. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Alkalmi munkavállalás keretében arra a napra, x órára, x bér lejelentésével, és a dolog rendezve. Amennyiben havonta pár alkalom, akkor azt akár mint eseti "háztartási alkalmazott" = porszavózás, takarítás címszó alatt is le tudjátok rendezni.

2016. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!