Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi munkavállalónak jár...

Külföldi munkavállalónak jár a családi adókedvezmény Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egy kis segítségre lenne szükségem! Magyarországon kezdtem el dolgozni, jogszabályok szerint oda is fogok adózni. Viszont bent a munkahelyemen mikor érdeklődtem a gyerekek utáni adókedvezményről azt mondták, hogy az nem jár. Mivel nincs Magyarországon állandó lakhelyem. Nekem ez furcsa mert EU -n belül tudtommal bármelyik országban igényelhető.Van itt olyan aki jártas ebben? Mert nekem sem lenne mind1.
2016. dec. 20. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Jár, ha jövedelmed 75%-át Magyarországon szerezted.


[link]


nav.gov.hu/data/.../Kulfoldi_illet_seg__maganszemely_nyilatkozata__2016..pdf

2016. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, pontosan mi az oka, de ezt találtam - lehet, ezzel van összefüggésben:


"A törvény értelmében 2017. január 1-től már csak akkor vehető igénybe a családi adókedvezmény, ha az eltartottak adóazonosító jele is rendelkezésre áll. Mivel az adóazonosító jel megképzése a gyermekek részére csak 2006 óta működik automatikusan, a korábban születettek esetén ezt az azonosítót az adóhatóságtól kell megigényelnie az érintettnek.


A Baker Tilly szakértője hangsúlyozta: a 16T34-es nyomtatványon lehet kérelmezni az adóazonosító jel kiállítását azon gyermekek részére, akik után családi kedvezmény vehető igénybe. Mitrik Kornélia hozzátette: adóazonosító jel nélkül a munkáltató nem fogja tudni érvényesíteni a családi adókedvezményt a bérszámfejtés folyamatában, ami egy háromgyerekes család esetén havonta már százezer forint kiesést is jelenthet."


Szerintem hívd fel a NAV központi ügyfélszolgálatát és inkább őket kérdezd meg erről.

2016. dec. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Az adóazonosító jelnek ehhez semmi köze. Majd 2017-ben lesz rá szükség.


Családi kedvezmény akkor jár, ha kötődik hozzá (magzati korszakon kívül) családi pótlékra jogosultság. Tehát alapvetően annak jár, aki a gyermekek után családi pótlékra jogosult lenne, ha kérné. Ezt a családok támogatásáról szóló törvény rendezi, amely törvény hatálya a következőkre terjed ki:


A törvény hatálya

E törvény hatálya kiterjed - amennyiben nemzetközi szerződés eltérően nem rendelkezik - a Magyarország területén élő

a) magyar állampolgárra,

b) bevándorolt vagy letelepedett jogállású, továbbá a magyar hatóság által menekültként, oltalmazottként vagy hontalanként elismert személyekre,

c) a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvény (a továbbiakban: Szmtv.) szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyre, amennyiben az ellátás igénylésének időpontjában az Szmtv.-ben meghatározottak szerint a szabad mozgás és a három hónapot meghaladó tartózkodási jogát Magyarország területén gyakorolja, és a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint bejelentett lakóhellyel rendelkezik,

d) - az anyasági támogatás (IV. fejezet) kivételével - a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról és annak végrehajtásáról szóló uniós rendeletekben (a továbbiakban: uniós rendeletek) meghatározott jogosulti körbe tartozó személyre, amennyiben az ellátás igénylésének időpontjában az Szmtv.-ben meghatározottak szerint a szabad mozgáshoz és tartózkodáshoz való jogát Magyarország területén gyakorolja, és - a határ menti ingázó munkavállalókat kivéve - a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint bejelentett lakóhellyel rendelkezik,

e) - az anyasági támogatás (IV. fejezet) kivételével - a magas szintű képzettséget igénylő munkavállalás és tartózkodás céljából kiállított engedéllyel (EU Kék Kártyával) rendelkező és a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező harmadik országbeli állampolgárra,

f) összevont engedéllyel rendelkező harmadik országbeli állampolgárra, feltéve, hogy a munkavállalást számára hat hónapot meghaladó időtartamra, de a vállalaton belül áthelyezett személy esetén legalább kilenc hónapra engedélyezték.

2016. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!