Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell számlát adnom?

Hogy kell számlát adnom?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok és dolgoztam és számlát kérnek a fizetésem cserében.

2016. dec. 28. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs könyvelőd? Akkor sürgősen szerezz be egyet és kér meg, mondja el, milyen számlatömböt vegyél, készpénzes vagy átutalásos a számla, ÁFÁ-s vagy Áfa mentes vagy-e,stb.

De esetleg addig is beírhatod a keresőbe, hogy

"számlakiállítás követelményei".

2016. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*kérd meg
2016. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam bent a papírírószerben és ott egy aranyos lány mutatott egyet, hogy milyet vegyek. Holnap vagy még ma este meg is veszem. Könyvelő? Saját magamnak könyvelem le a vállalkozásom. Az iskolában tanultam csak élesben nem csináltam, de megakarom tanulni így 20 ezreket megspórolok a havi 120 ezer ftos profit bevételből.
2016. dec. 28. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne kötekedésképpen, de most akkor profit vagy bevétel?

Igazából nem csodálkoznék, ha félre lennének könyvelve dolgaid saját magadnak. Láttunk már sok ilyet és nem rossz indulatból mondom.


Az iskolában lehet tanították, ahogy a számla kötelező tartalmi elemeit is (illetve nyilván ha magadnak könyvelsz, tudnod kell, hogyan fizetnek neked , mekkora áfatartalommal, esetleg több áfakulcsos tevékenységet folytatsz-e) szokták, pl. vállalkozói alapismereten, de az állandó jellegű jogszabály változásokat nem tudod követni egy elavult- régen tanult ismeretekkel- ,ahogy pl. eddig nem volt az, januártól kötelező eleme a számlának az adószám is a vevő részéről.


A járulék és egyéb jelentésekbe meg bele se mernék menni, mi hogy változik évről-évre... amit hiába tanítottak anno, már sokat változ(hat)ott azóta.


Hidd el, a büntik sokkal többe vannak egy havi könyvelői díjtól.

2016. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Igazad van.
2016. dec. 29. 08:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Kis vállalkozó vagyok és a legegyszerbübb adózási rendszerben vagyok. Szerencsére segített a munkáltató kitőlteni a számlát. Már csak le kell könyvelnem. Szerintem menni fog.
2016. dec. 30. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!