Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adhat e a könyvelő 2016....

Szegerzsi kérdése:

Adhat e a könyvelő 2016. nov.23-án olyan igazolást munkabérről, ami 2017. 01.13-ra van dátumozva?

Figyelt kérdés
2017. jan. 2. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
MI van? nem értem a kérdést.....
2017. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mármint hitelfelvételhez a _munkáltató_ _jövedelemigazolást_? Vagy mit? Nekem sem világos..

Nyilván semmilyen igazolásnál nem játszik az előredátumozás (ez gondolom evidens), de ez az elmélet. A gyakorlatban sok mindent meg lehet csinálni..

Jelen esetben probléma csak akkor keletkezik, ha az igazolásban megjósolt állapot nem áll fenn az igazolás dátumának időpontjában.

2017. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A helyzet a következő.2016.nov 22-én lányomat azonnali hatállyal szóban indoklás nélkül elküldték a munkahelyéről,ahová időnként a munkáltató egyszerűsített foglalkoztatásra jelentette be.Erről a foglalkoztatásból származó bevételről adott ki nov 23-án a munkáltató könyvelője a már említett dátummal keltezett igazolást.MIvel munkaügyi per előtt állunk nyilvánvalóan keresem felhasználható "fogást" a munkáltató ellen.Konkrétan az érdekel,hogy a NAV,vagy bármilyen hatóság szabhat e ki bírságot ezért az igazolásért a munkáltatóra.
2017. jan. 3. 14:38
 4/6 anonim válasza:
Nem értem az egészet.. nov 22-én kirúgják az illetőt, majd következő napon adnak neki egy jövedelemigazolást következő év jan 13-ra??? Ennek mi értelme?? :o
2017. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az adóbevallás ill adóigazolás miatt adta ki,hogy ez év májusában az adóbevalláskor meglegyen.
2017. jan. 3. 22:14
 6/6 anonim válasza:
Mivel nem hitelfelvételhez készült az igazolás, ezért nem tűnik súlyosnak a dolog, így max a könyvelőt fogják elmarasztalni, ha egyáltalán. Ha a jövedelemigazolásban a decemberi hónap már nem szerepel, akkor főleg nincs jelentősége, hiszen ez esetben a valós jövedelemadatok szerepelnek a papíron.
2017. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!