Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldön dolgozom . Fizetem...

Bodrika88 kérdése:

Külföldön dolgozom . Fizetem az adót külföldön . Magyarországban is kellene valamit le jelentenem?

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
tb-t mindenkepp
2017. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A "TB"-t mindenképpen el kéne itthon intézned, nehogy később meglepetés érjen adóhátralék (járulék) formájában.
2017. jan. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
külföldön fizetem a tb !! akkor is lekellene jelentenem ?
2017. jan. 4. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, kulonben ok ezt honnan tudjak?
2017. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha régóta dolgozol külföldön, akkor nem csak az egészségbiztosítási pénztárnál kellene intézkednek, hanem az adóhivatalban is.


Ugyanis külföldi munkavállalást követő 15 napon belül ezt igazolni kell az itthoni egészségpénztár felé. Ha nem teszed meg, vagy elkésve teszed, akkor a pénztár átadja a NAV-nak az adataidat, mint "potyautas" (aki nem munkaviszonyos itthon, nem kap olyan ellátást, ami alapján mentesülne a "TB" fizetése alól), és a NAV előírja a járulékot.

Az elkésett egészségpénztári bejelentésről viszont már nem értesíti a EB a NAV-ot. Azért kell a NAV-nál is jelezni, hogy külföldön vagy biztosított.

2017. jan. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem nem kell ha Uniós kártyád van!

Pontosan válasz itt kapod meg, ha személyesen felhívod őket.


[link]

2017. jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!