Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldön élő szüleimtől...

Ha külföldön élő szüleimtől kapok ajándékba nagyobb összeget, akkor azt jelentenem kell az adóhivatal felé?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy nem kell egyenes ági rokonság esetén, de ha feltűnik nekik az összeg, akkor vagyonosodási vizsgálat miatt kérhetnek tőlem papírokat illetve náluk is vizsgálódhatnak. Egyénként 1 millió körüli összegről lenne szó ami itthon nagy pénz, de 5 éve dolgoznak kint angliában és így nem volt nehéz ezt összespórolniuk. Szeretnének besegíteni a saját lakás vásárlásába.

Kérdésem, hogy írjunk-e erről valami papírt, vagy elég, ha az utalásnál a közleménybe beírják, hogy "ajándék"?



2016. okt. 17. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell.


Majd ha kérdi az adóhivatal, hogy mi az, akkor kell elmondani, hogy az utaló egyenesági rokon, s ajándékot kaptál. Ennyi, de nem hiszem, hogy erre sor kerülne.

2016. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ez nem tartozik az adóhivatalra. Én is támogatom a gyermekeimet, soha nem gondoltam, hogy nekem, vagy nekik erről tájékoztatni kellene az adóhivatalt. Ők a gyermekeim, én meg az apjuk vagyok. Ennél legálisabbat nem tudok elképzelni.
2016. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szülő és gyermek közötti ajándék illetékmentes-értékhatár nélkül-.
2017. jan. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!