Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illeték tartozás kamatozik,...

Illeték tartozás kamatozik, ha kések vele?

Figyelt kérdés

Tavaly részletfizetést kaptunk a lakásvásárlási illetékünkre, amit egy évig fizettünk, havi 15ezer ft-ot.

Ma kaptam az APEHtól egy levelet, hogy a visszaigénylehető pénzemből visszatart 40ezer Ft-ot, illeték tartozás miatt.

Utánanéztem a lakásilletékes csekkeknek, valóban a legutolsót nem fizettük be (mentségemre legyen mondva hogy szültem és én tartom ezeket észben, teljesen megfeledkeztem róla a nagy babázásban)

Na de az a kérdés, hogy az elmaradt 15ezres csekk hogyan duzzadt 40ezerre? Ennyit kamatozna? Én úgy tudtam, nem kamatozik. Más illetéktartozásunk nincs. Lehet, hogy tévedtek?


2010. máj. 4. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Kamatozik.A banki alapkamat 365-öd részének a duplája naponta.De a 40ezer azért kicsit qrvasok..
2010. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kamatozik bizony, nem is gyengén:( én is így jártam.bezzeg ha állambácsi tartozik nekünk, azt betudja valamibe, vagy visszautalja nagy nehezen, kamat nélkül.
2010. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha több hónapja van tartozásod,akkor lehetséges.
2010. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor így jártam. Mondjuk a kamatozást az APEH visszafelé is betartja, nekem volt, hogy késve küldték vissza apénzem és kaptam kamatot.
2010. máj. 4. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is részletre fizetjük az illetéket, de nekünk az volt a határozatban amelyikben a részletet engedélyezték, hogy ha akár csak 1 részlet is csúszik/kimarad, akkor egyben kiszámlázzák az összes fennmaradót. Nem lehet, hogy nálatok is ez történt?
2010. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, mert a legeslegutolsó csekket felejtettem el befizetni, ami 15100Ft. Nem volt ezen felül fennmaradó rész... egyébként nekünk is ez volt a határozatban, kamatról egy szó sem...
2010. máj. 7. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!