Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményt így...

Családi adókedvezményt így vissza lehet igényelni valahogy?

Figyelt kérdés
1 gyerek után jár, 2017-ben a munkahelyemen augusztus-december nem írták jóvá a fizetésemen, de ezt csak év végén vettem észre, így 50000 ft-ot vissza igényelhetek azt mondták. Leadtam, hogy a cég csinálja az adóbevallásom, a páromét meg az ő munkahelye, de most meg azt mondják, hogy csak önadózóként lehet vissza igényelni, akkor hogyan kell?

2017. jan. 14. 09:42
 1/7 A kérdező kommentje:
már mint 2016-ban maradt ki 5 hónap adókedvezény a fizumból. csak nem vettem észre.
2017. jan. 14. 09:46
 2/7 anonim ***** válasza:
adóbevallasban igenyelheted vissza
2017. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
csinald meg otthon az adobevallasod nem olyan bonyolult az, plane ha csak munkaberbol szarmazo jovedelmed van.
2017. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet változtatni azon, hogy önadózó legyek? Mert már aláírtam a héten, hogy a munkahely csinálja.
2017. jan. 14. 10:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene visszaigényelni? Kitöltésnél beírják a teljes évi adókedvezményt és a végösszegnél ki fog jönni, hogy visszajár ennyi-meg ennyi.
2017. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lehet változtatni azon, hogy önadózó legyek? Mert már aláírtam a héten, hogy a munkahely csinálja."


Akkor megkéred őket, hogy változtassatok rajta. Egy rugalmas munkáltatónak ez nem okoz gondot. Széttépi az erről szóló aláírt nyilatkozatod, és aláírat egy másikat, amelyen önadózásról nyilatkozol.

2017. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült átírni és újat nyomtattunk, így vissza tudom majd igényelni.
2017. jan. 19. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!