Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállásban adókedvezményt...

Főállásban adókedvezményt érvényesítek, de mi a helyzet a mellékállással? Arra is jár?

Figyelt kérdés

Dolgozok egy cégnél, ahol érvényesítem az adókedvezményt. Jelenleg várandós vagyok, és a cégem állásidőt fizet nekem, mert nem tud számomra olyan munkát adni. Viszont van egy másik cégg, ahol bejelentetten alkalmi munkát végzek, de ők nem foglalkoznak az adókedvezménnyel. Arra is járna? És ha igen, akkor azt az éves adóbevallásnál vissza tudom igényelni? Hogyan számolják ki, ha csak azokra a napokra vagyok bejelentve, amikor dolgozok?

Köszi előre is.


2017. jan. 17. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Főállásban nem tudod az egészet érvényesíteni?
2017. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem is értem, hogy mi alapján számolják ki h mennyi a kedvezmény... A nyilatkozaton van olyan, h havi 66ezer de nem kell összesen annyid adóznom...
2017. jan. 17. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudod kihasználni. A párod tudja majd a maradékot az adóbevallásban, 17ben vagy 18ban (attól függ, házasok vagytok-e). Az alkalmi után nem tudod igényelni.
2017. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Bakker, kapod a fizetésed, miközben nem csinálsz semmit, és még kedvezmény is kellene? Ezért nem szabad nőt felvenni dolgozni, mondom ezt nőként...
2017. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Utolsó!


Ez nagyon bántó, mivel nem a dolgozó tehet arról, hogy a munkáltató nem tud munkát biztosítani. Ugyanis törvény által köteles erre állásidőt fizetni. Tehát ez nem a dolgozón múlik.


Alkalmi munka után nem tudsz érvényesíteni adóval kapcsolatos kedvezményt, mivel abból nem vonnak adóelőleget, ugyanis nem tudható, hogy adóköteles lesz-e, vagy sem. Az év végén derül többnyire ki. Ha adóköteles lesz egy része, akkor azzal szemben majd utólag a bevallásban tudsz kedvezményt érvényesíteni.


A 66 ezer valamennyi pedig nem az adó összegére vonatkozik, ha adóalapra. Annyi adóalapod meg csak van havi szinten. Ha van, akkor 10 ezer forinttal több nettód lesz a kedvezmény által az állásidőre fizetett bruttó béred alapján.

2017. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő kommenteket :) Már világos minden!


Kedves 4-es!

Kérlek szépen, tanulj meg értelmezni, ugyanis, szerintem valamit félreértettél. Igenis dolgozok, bár nem a főállásomban, mivel 12 órás, 4 műszakos, emelgetős, szaladgálós. De addig, míg én fogom magam és elmegyek dolgozni máshová, hogy ne itthon üljek a semmire, addig nekes nincs jogod ítélkezni felettem, pláne ismeretlenül!

2017. jan. 17. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!