Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos hallgatóként...

Nappali tagozatos hallgatóként hogy működik a KATA? Érdemes könyvelőhöz (vagy ha nem könyvelőhöz akkor kihez) fordulnom, hogy eligazítson?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek az ilyen jogi, adózós, stb dolgokhoz sajnos.

Az utána nézés egyelőre folyamatban van, de mintha valahol hallottam/olvastam volna, hogyha teljes állásban dolgozom, vagy nappalis diák vagyok, akkor talán havi 25k a fizetendő 50k helyett? De 75k összeg is jött már szembe, úgyhogy már nem is értem mikor mennyit hogy.


Szabadúszóként akarok dolgozni a jövőben, és szeptembertől lehet, hogy egyetemet kezdenék. Fontolgatom a lehetőségeimet.


2017. jan. 27. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetőségeid:

- Nappali egyetem + kata adózás: 50e (vagy 75e, ha magasabb nyugdíjat akarsz) Ilyenkor nem 25e az adó, mert a nappali képzés nem szerepel abban a listában, ami alapján 25e lehetne az adó.

- Nincs egyetem + kata adózás: 50e (vagy 75e)

- Nappali egyetem + nem kata adózás: a kivét után kell adózni, kb. a bevétel fele megy az adóba/járulékba

- Nincs egyetem + adózás: kivét utáni adózás, kb a fele, de havonta minimum a minimálbér után be kell fizetni a járulékokat

- Ha van rendes főállásod, akkor nem főállású katásként: 25e

Az áfával nem számoltam, de azt bármikor választhatod, ill. van amikor már kell is. Ami még fontos, hogy kata adózásnál nem számolhatsz el költséget, egyébként pedig igen.

Plusz költség a könyvelő és az iparűzési adó lesz, ami max 2%, illetve kata esetén itt is választható a fix 50e/év.

2017. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

érdemes mert attol is függ milyen tevékenységét végzel konkrétan.

olyan hogy szabadúszó nincs, maximum főállású vállalkozó de mindenkepp kell tev. kor is hozzá. ami meg alapbol meghatározhatja melyik a felsoroltak kozul a jobb. de pl. szempont leet az adókedvezmények igenybe vehetosege is, ey nem csak byugdij szempontjabol szamithat a magasabb biztosítotti jarulek sem vagy ipa szempontjából a székhely is. Emellett a kezdeti bejelentéseket is egy könyvelőre bizd oda.

2017. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ezt a bejelentést követő hónaptól fizetni kell, vagy onnantól hogy lesz bevétel?

Ha szabadúszóként dolgozom nem biztos, hogy azonnal találok munkát, sőt. Bár gondolom fizetni kell rögtön, ha keresek ha nem?

2017. jan. 27. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pl. most, jan. 27-én jelentkeznél be KATA-snak, akkor febr. 12-ig át kellene utalnod a havi 50 ezret - ha van bevételed, ha nincs. Tehát érdemes előbb a munkát kinézni, aztán bejelentkezni - megvan hamar az egyéni vállalkozói indítás.
2017. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jan. 28. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!