Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vásárolnék Kínából egy...

Ha vásárolnék Kínából egy telefont 200$ ért Paypallal, majd vámkezelésen megakadna, hogy szűrnék ki ezt a fajta csalást?

Figyelt kérdés
Vásárolnánk kínából egy 200$ értékű kevésbé neves telefont. Ugye az értéke miatt vámköteles. Vámfizetés esetén kérni szoktak paypal bizonylatot. Ha átphotoshoppoljuk az árat 99$ -ra a vámosok utánajárnak, hogy valóban annyiért vettem? Ha igen, hogyan tudnak ennek utánajárni? Nem tűnik reálisnak, hogy ők felveszik a kapcsolatot az eladóval vagy a paypallal.

2017. jan. 29. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

nem érdekli őket, hogy te mennyiért vetted. Ezzel az erővel egy több 1000$-os termékre is mondhatnád azt, hogy te 1$-ért vetted és így nem vámköteles.


megnézik a telefon típusát, néznek rá egy átlagárat és már írják is a csekket.

2017. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Fúúú, de besokalltam most már - az sem érdekel, ha lehúztok: annyira elegem van ebből a "magyar" mentalitásból, hogy mindenhol csak azt nézik, hogy lehetne csalni. Hát ha nincs pénzed a vámra, akkor ne vegyél olyan drága telefont!!

Teljesen lejáratjátok a magyarokat - nem, véletlenül vagyunk a korrupciónál is az utolsó előtti helyen.

MIÉRT NEM LEHET BECSÜLETESEN ÉLNI?? Kimegy külföldre a magyar, keres egy rakás pénzt, ott is adócsal- holott nincs ráutalva, meg tudná fizetni a diákhitelt, de nem, ehelyett azt nézi, hogy lehetne megúszni?

"megkeresett pénzemet nem szívesen költeném a visszafizetésre..." De amikor felvette, akkor jó volt...!

Eszem megáll, hogy még a photostoppal is képes lennél csalni, csak, hogy megússz pár ezer ft-ot.

Na, lehet kezdeni a lehúzást - ezt akkor is ki kellett írnom magamból.

2017. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és akinek nem inge, ne vegye magára (2-es vagyok), de akinek inge, az öltözködjön fel nagyon gyorsan!
2017. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 10:54


melysegesen egyetertek. en is rendeltem mar Kinabol, egyszeruen jott a papir, hogy menjek be a vamra. bementem a nejemmel, kifizettuk amit kertek es elhoztuk a termeket. meglepo modon, csalas nelkul tokeletesen megvagyunk.


Atphotoshoppolni...


a megrendelesednek, amit te modositani akasz, annak van egy szama, es ha neadjisten utana neznek es kiderul az igazi ar, meg egy jo kis csalast is a nyakadba varnak.


egyszeruen nem ertem miert rendelget valaki ekkora ertekben valamit, ha utana keptelen kifizetni azt a par ezer forintot hozza.

2017. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Félreértetek eszemben sincs ilyet tenni. Nem is merném megtenni még ha adócsaló lennék akkor sem. Csak arra lennék kiváncsi, hogy az ilyen csalásokat, hogyan és milyen mértékben szűrik ki?


Én rendeltem már kínából telefont és befizettem a vámot és a kezelési költséget utána, de biztos, hogy vannak akik ezt megpróbálják kijátszani.

2017. jan. 29. 14:36
 6/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló.


És ha én egy leárazás keretében veszek egy telefont? Például leakcióznak egy telefont 170$ ról 90$ re valami nagy akció keretében, ami amúgy mindenhol 170$ akkor fizetni kell utána vámot?

2017. jan. 29. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az történik, hogy megállítják és bekérik a fizetési bizonylatot.


Mivel a vámosok sem tök hülyék és ez a trükk adja magát (hiszen a PP számla word formátumban letölthető...) ezért már kb. 5 éve kérik a PP bizonylat mellé a bankod átutalási bizonylatát is. Persze azt is photoshoppolhatod, de ha gyanús, hogy pofátlanul akarsz adót csalni akkor simán megnézik mennyit ér a telefon (meglepő módon ők is ismerik a google-t) és akkor első körben bekérnek egy hivatalos, bank által hitelesített számlatörténetet. És akkor aztán vakarózhatsz, hogy miként magyarázod ki az okirathamisítást, ami bűncselekmény...


Velem ezt már megtették (annyi különbséggel, hogy én black Friday promócióban vettem a terméket és tényleg -80% volt. Végül a cég küldött egy nyilatkozatot + aa bank kiadta a hivatalos számlakivonatot. Ezt volt hajlandó elfogadni a NAV)

2017. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 30. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!