Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen fajta fizetési köteleze...

Bimbomester kérdése:

Milyen fajta fizetési kötelezettségem keletkezik abban az esetben, ha külföldről származó tárgynyereményem érkezik az országba? Esetleg ebben az esetben mi a teendő milyen lehetőségeim vannak

Figyelt kérdés
Egyik nagyobb cég facebook oldalán volt egy nyereményjáték, ahol egy nagy értékű elektronikai eszközt lehetett nyerni. Az elektronikai eszközt közvetlen a gyártótól kapom,(nem a hirdető cégtől). A nyereményjáték esetében, csak egy adott bejegyzéshez kellett hozzászólnom semmiféle térítés nem volt előírva. Most jelenleg a vámhatóságnál van a termék és a bizonyítékokat beküldtem, hogy facebook-on nyertem. Most jelenleg a feladótól kérnék az értéknyilatkozatot, amit nem tudok megszerezni. Elvileg olvastam olyat, hogy a külföldről származó tárgynyeremény esetében, ha nincs ellenszolgáltatás vagy regisztráció előírva, abban az esetben nekem nem kell fizetnem semmit és a feladót terheli a szja és eho megfizetése.

2015. febr. 8. 21:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!