Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapun keresztül is be...

Ügyfélkapun keresztül is be lehet küldeni az adó 1%-os nyomtatványt?

Figyelt kérdés
Szüleim kaptak ilyet a NAV tájékoztató mellé de én nem kaptam semmilyen levelet tőlük. Elvileg nekem a NAV megcsinálja az adóbevallást, de nem tudom, hogy kell nekem tenni még valamit érte? Vagy ígyis úgíis megcsinálják? Az 1%-os nyomtatványhoz meg le kell töltenem az ÁNYK-t is és úgy beküldeni? Vagy van valami egyszerűbb módja is? Amúgy én az égvilágon semmilyen üzenetet nem kaptam a NAV-tól, csak a diákszövetkezettől ahol dolgoztam, hogy idén az adóhivatal is megcsinálja.
2017. jan. 30. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
be lehet
2017. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 belapus ***** válasza:

Attól, hogy a NAV készíti el a bevallásodat, még elküldik neked, mert ha nem értesz vele egyet, módosíthatod az Ügyfélkapudon keresztül.

Az 1+1 %-ot beküldheted ugyanilyen módon vagy postán.Beküldheted a bevallással együtt, de attól függetlenül is.

Nem szükséges az ÁNYK, van külön csak az 1 %-os nyomtatványt kitöltő segédprogram.A tájékoztató egy új online felületet is megemlít.Ez talán az Ügyfélkapun érhető el, de még nem ismerem.

2017. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!