Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás, családi adókedvez...

Adóbevallás, családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Sajnos nem tiszta nekem, hogy idén az adóbevallást mindenképpen a NAV fogja megcsinálni, vagy választható opció?

A másik dolog a családi adókedvezménnyel kapcsolatos. 2016 áprilisában szültem. 2015 oktoberében töltöttem a 91. napot, így a 3 hónapra meg is kaptam a kedvezményt. Áprilistól szeptember 25-ig CSED-et, majd szeptember 25-től a GYED-et kaptam. Most kaptam egy papírt a családi adókedvezménnyel kapcsolatban, pontosabban:

"Adóelőleg-nyilatkozat a 2017. évben a családi kedvezmény (és járulékkedvezmény) érvényesítéséről"

amit ki kell töltenem, de nem tudom kit kell írnom a "Munkáltató, kifizető" rublikába. Augusztustól áprilisig táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként. Utána CSED majd GYED.

Tehát kit kell odaírnom és hova kell küldenem ezt a papírt?

Bocsánat, hogy hosszú lett!

Köszönöm, ha tudnak segíteni.



2017. febr. 7. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Ez már az idei, 2017-es évre szól, így annak kell leadnod, akitől most kapsz adóköteles jövedelmet és szeretnéd annál a kifizetőnél érvényesíteni az adókedvezményt. Ha GYED, akkor az OEP-nek.


Ha férj-feleség vagytok, akkor mérlegelni kell, hogy ki és milyen mértékben érvényesítse.


Ha van Ügyfélkapud, akkor nem kell tenned semmit, automatikusan megkapod az adóbevallásod tervezetét.

Ha nincs, akkor külön kell kérned, itt le vannak írva a lehetőségek:

[link]

Fontos, hogy ilyen esetben is át legyen nézve, mert attól hogy megcsinálják, még te felelsz érte. (Akkor is, ha valakinek a munkáltatója csinálja meg, ha hibás lesz, nem a munkáltatót veszik elő, hanem az adózót.)

2017. febr. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor is, ha valakinek a munkáltatója csinálja meg, ha hibás lesz, nem a munkáltatót veszik elő, hanem az adózót."


Bocsi, de ha a munkáltató készíti el - hivatalosan - a dolgozója adóbevallását, akkor ő is felel érte, nem pedig a dolgozó.


Ha az ellátásokat a munkáltató fizeti (mert tb. kifizetőhely), akkor oda kell leadnod a kitöltött nyilatkozatot, ha nem a munkáltató fizeti (mert nem kifizetőhely), akkor az Egészségpénztárnak, ahonnan az ellátást kapod.

2017. febr. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. febr. 8. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!