Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miből tiltják le megteheti a Nav?

Miből tiltják le megteheti a Nav?

Figyelt kérdés

23100ft -tal többet utaltak gyedet mèg pár éve!

Most kaptam levelet a Navtól hogy a munkahelyem felé letiltást indítottak ,de onnan már nem kapok pénzt mivel gyesen vagyok!

Remélem nem vonhatják le a gyes vagy Csp-ből?


2017. febr. 9. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
sajnos mindent megtehetnek!
2017. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Féltem ettől a választól!!Na de ha én nem tehetek róla honnan tudtam volna hogy több gyedet számoltak?

Akkor nem annak kéne fisszafizetni aki elcseszte??

2017. febr. 9. 15:53
 3/15 evimeri ***** válasza:
46%
Nem ebben az országban mindig a kis ember fizet. Egyszer volt a férjemnek egy személyi kölcsöne és szerettük volna kifizetni a fenn maradó tartozást egy összegben. Megmondta a bank, hogy mennyi és ki is fizettük. Pár hónap elteltével jöttek, hogy bocsi de még fizessünk be xy összeget, mert rosszul számoltak. Hiába fordultam a felettes szerveknek sajnos nekünk nem lehetett igazunk kénytelenek voltunk kifizetni. Itt csak milliárdokat érdemes lopni, sikkasztani akkor még ki is tüntetnek.
2017. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Jogosulatlanul kaptál bizonyos összegű GYED ellátást, amit köteles vagy visszafizetni. Sajnos ez a pakliban bármikor benne van. Emberből vagyunk, tévedhetünk. Te is. :)


Mivel a fizetési felhívásnak nem tettél eleget, ezért a GYED kifizetője végrehajtásra átadta az ügyet a NAV-nak, hogy hajtsa be a tartozásodat.


Mivel van munkahelyed, ezért bért tiltottak. Majd a munkáltató megírja nekik, hogy nem tudja teljesíteni, mivel bért jelenleg nem kapsz onnan.


Mivel most GYES-t kapsz, ezért abból nem fognak vonni, mert az mentes a végrehajtás alól, abból csak a jogosulatlanul kapott - szintén - GYES ellátás tiltható le. Családi pótléknál ugyanez a helyzet. Abból pedig kizárólag a jogosulatlanul felvett családi pótlék vonható le.


Az viszont előfordulhat, hogy a bankszámládról emelik le a tartozásod összegét még akkor is, ha arra a GYES és csp. megy, mivel onnantól kezdve, hogy bankszámlára érkeztek a végrehajtás alól mentes ellátások, már számlapénzként funkcionál, nem pedig GYES-ként vagy csp-ként.

Ha nem akarod, hogy elússzon az ellátás, akkor ne bankszámlára kérd, hanem postai utalásra.

2017. febr. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Itt csak egy kérdés van, miért nem fizetetted vissza a jogosulatlan pénzt?!


Kérdező, hogyan gondoltad, a bérszámfejtőt megbüntetik, te meg megtartod a pénzt?!


1#-es, 3#-as válaszadó, álljatok le a kitalált, mesés történeteitekkel!


Kezdem unni már ezeket :

-a számlámra utalt téves összeg miért nem az enyém?

-de ugye nem kell fizetnem a hitelt?

-miért adjam meg a tartozást?

-hogyan mer felhívni a végrehajtó?

-milyen jogon tudja az adataim a végrehajtó?

stb. kérdéseket.

2017. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Majd inkasszálják a bankszámlád és kész
2017. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt már ugyan nem ,mert mikor megkaptam a levelet az inkasszóról akkor azonnal intézkedtem és már a köv CsP nem a bankszámlára ment!!

Most lehet megkövezni micsoda piszok szemét állat vagyok szegény bank nem tudta visszavonni a jogos pénzét mi??😈😈

2017. febr. 10. 23:13
 8/15 A kérdező kommentje:

Bocsi ez más téma!!

AMUGY sajnos kapok vissza adót így azt ki se küldik valszeg , fulladjanak bele,remélem gyógyszerre költik a mocskok!!

2017. febr. 10. 23:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A hozzáállásod sajnos nem tetszik. Kaptál valamit, ami nem járt volna, és a "mocskok" visszakérik.


Ez kb. olyan, mintha elvette volna valaki a biciklidet, Te pedig visszakéred, de még Te vagy a "mocsok" a másik szemében.

2017. febr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9

Igen mivel nem tudtam hogy az jogosulatlan pénz ,miért talán utána kellett volna néznem hogy te figyi már jogos összegű gyedet kaptam ??

Tiszta hülyék vagytok komolAn

És ki mondta azt hogy a munkaügyest meg büntették ??

Mert én nem

És miért lennék én a hibàs?

Egyszerűen nem értem itt a legtöbb válaszolót!!!😈😈

2017. febr. 11. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!