Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár e az adókedvezmény, a...

STamás1234 kérdése:

Jár e az adókedvezmény, a munkaviszony utolsó hónapjában, ha azt, az adott hónap elején jelzem a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Jelen hónap (február) elején lettünk jogosultak - a feleségem 91 napos terhessége által - az adókedvezményre. Ezt a tényt két napja jeleztem a munkáltató felé, aki azt válaszolta, hogy nem időszerű már, mivel február 28-al megszűnik a munkaviszonyom!Tehát,így akkor a februári hónapra nem jár már az adókedvezmény?

#adókedvezmény #munkaviszony végén
2017. febr. 10. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Februárra már valóban lehet, hogy későn szóltál. Normál esetben ilyenkor a következő havi béredben írják jóvá, de az nem lesz, mivel kilépsz.

Ezzel együtt az adókedvezmény mindenképpen jár, legfeljebb ők nem tudják már neked levonni. A kilépő papírokkal együtt meg fogod kapni a bérlapokat, amiben benne van a befizetett adóelőleg. Amikor megírod az adóbevallásodat, az AbevJava is szólni fog, hogy több az előleg, mint a tényleges adó és visszakérheted a pénzt.

2017. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még biztos nem bérszámfejtették le.

Szerintem simán tévednek, ez a típusú adókedvezmény mindig teljes hónapra jár, de már abban a hónapban is, amikor betölti a 91 napot. Vigyél be egy cikket pl

[link]

"Kicsit nyakatekerten hangzik, de hivatalosan: a várandósság 91. napjának hónapjától jár az adókedvezmény. Nem írtam el a mondatot, gyorsan meg is magyarázom egy példán keresztül:

Ha a terhesség 91. napja január 31-ére esik, akkor a várandósság 91. napjának hónapja a január. Erre a hónapra már jár a családi adókedvezmény a magzat után. Ráadásul teljes hónapra, nem csak arra az egyetlen napra, azaz nem kell arányosítani!"

Ha nem hajlandóak levonni, akkor a következő évi adóbevallásban még tudod érvényesíteni.

2017. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Látszik a munkáltató "hozzá nem értése".


Ha még nem számfejtettek februárra Neked bért, akkor milyen alapon nem veszi figyelembe a kedvezményt, ha Te kéred? Nincs joga hozzá!


Valószínűleg a szituáció ez is marad, de a kedvezményed nem "veszik el", a jövő évi bevalláskor utólag érvényesíteni tudod. Csak sajnos addig várni kell, vagy pedig ütöd a munkáltató asztalát. :)

2017. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is kaptunk a héten kitöltött igénylő lapot, szintén febr. 28-án lejár az illető szerződése, de februárra meg fogja kapni az adókedvezményt. Aztán márciustól újat kell kitölteni, mert új szerződéseket kötünk. Te közmunkás vagy?
2017. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, hogy fentebb kommenteltétek, vagyis, hogy még nem volt bérszámfejtés februárra, ezért jár és el is tudnák számolni a részemre.A cikket amit feljebb írtatok, még tegnap elküldtem a munkaadónak, azóta nincs reakció. A gond az, hogy nekem most volna szükségem arra a néhány ezer forintra, nem pedig a jövőévi adóbevalláskor. Hogyan lehetne ezt kikövetelni tőlük?
2017. febr. 11. 20:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,ez közmunka programban van.
2017. febr. 11. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
El kellene, hogy fogadják, viszont ha márciustól újra ott fogsz dolgozni, akkor újra ki kell kitölteni egy újat, ha új program indul, lehet azért vannak úgy vele, hogy ezzel már nem foglalkoznak, mert úgyis mindjárt vége ennek a programnak.
2017. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!