Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Horvátországban van egy...

Horvátországban van egy nyaralónk, amit ki szeretnénk adni. Milyen adókötelezettségeim lesznek?

Figyelt kérdés

Csak abban vagyok biztos, hogy IFA-t horvátországban kell majd fizetnem, illetve gondolom itthon meg SZJA-t.

Ebben az esetben kellene járulékokat fizetnem, vagy más egyéb dolgot?



2017. febr. 14. 14:57
 1/4 anonim válasza:
ingatlan bérbeadásából származó jövedelmed szja és eho köteles. ezeket kell bevallanod és megfizetned vagy itthon vagy ott, Horvátországgal van érvényes kettős adózást kizáró egyezmény, tehát elég az egyik helyen megtenned.
2017. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Összesítve tehát:

Mo-n: 15% SZJA, 14% EHO (valahol olvastam, hogy csak évi 1.000.000-s bevétel felett kell csak)


Horváto.ban: IFA, ami kb 1EUR/fő/éjszaka


A nyaralóra ráférne egy kis felújítás is, akkor a felújításhoz tartozó költségekkel tudom csökkenteni az adóalapot is, igaz?

2017. febr. 14. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:

"valahol olvastam, hogy csak évi 1.000.000-s bevétel felett kell csak"


Rosszul olvastad. Nem bevétel, hanem jövedelem meghaladása esetén a teljes összegre.


Bevétel nem mindig egyenlő jövedelemmel!

2017. febr. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ez ettől egy jóval bonyolultabb kérdés... Először is meg kell nézni, hogy a két ország közti kettős adóztatás egyezmény hogy néz ki, kell-e kint vállalkozónak szállásadónak vagy miténtudjam minek lenni a kinti szabályok szerint. Nagy valószínűséggel ha tartós akkor igen, és ha igen, akkor innen lehet tovább fejtegetni, hogy belföldön mi is van, és a kint esetleg megfizetett adó a belföldibe beszámít avagy nem számít, hogy ez belföldön egyáltalán adóköteles lesz e. Attól mert magánszemély valaki sajnos még nem jelent számára ez feltétlen megváltást
2017. febr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!